[Rezolvat] Semnal fibra tv si internet cu intreruperi

george_40
Junior
Semnal tv si internet prin fibra functionaza cu intreruperi de circa 10 minute.
9 Răspunsuri 9

Jay
Campion certificat
Salut! Ar trebui sa faci o sesizare la Orange, cu mai multe date, de exemplu despre ce adresa este vorba, sa faca si ei o verificare, in ideea ca poate este o problema in zona respectiva.. https://www.orange.ro/contact/

george_40
Junior
Am sa sun maine la ora asta nu ma poate ajuta nimeni,am sunat la serviciul clienti. Multumesc

Jay
Campion certificat
Mai este varianta cu plata, insa nu am apelat niciodata, nu stiu cat de repede raspunde un consultant.. "401 - Serviciul Suport Clienţi Acces direct la operator pentru abonaţi, 24 de ore din 24, 7 zile din 7 Tarif naţional 0.14 euro/minut, TVA inclus, primele 40 de secunde sunt gratuite" https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187

Firefly
Cunoscător
La varianta cu plata am apelat eu, acum 3 ani, de raspuns au raspuns cam in 3-5 minute, ne-au fost de ajutor in ideea in care nu mergea tv deloc, avand antena, ne au spus ce sa fecem si am rezolvat.

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu am de aproximativ 3 ani fibră de la Orange și nu am avut decât o singură dată probleme. Poate este ceva local și se rezolvă, dacă nu s-a rezolvat deja. Este inevitabil să mai apară unele întreruperi, dar important este să se rezolve repede. Dacă nu se rezolvă, nu ezita să apelezi la suportul Orange! Baftă!

DanielaH
Moderator
@george, s-a rezolvat situația cu semnalul? Mai sunt întreruperi?

george_40
Junior
S-a rezolvat , de a doua zi functioneaza bine , probabil au făcut ceva setări.

DanielaH
Moderator
Ne bucurăm. Te mai așteptăm în Comunitate. Un an nou fericit!

george_40
Junior
Mulțumesc. Un an nou mai bun !