Pot porta numarul Orange la o cartela Orange prin e-mail?

C_T_
Junior
Am fost abonat ORANGE de când a venit DIALOG în România,de 10 ani locuiesc la reședință ,unde nu mai am semnal satisfăcător , pentru a vedea dacă am semnal mai bun în zonă , m-am portat la telecom dar tot slab,m-am portat la Digi și semnalul mai slab , POT PORTA NUMARUL ORANGE LA O CARTELA ORANGE PRIN E-MAIL ? FIIND ÎN PROVINCIE? MULȚUMESC !
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @C.T. ‏‏‎ ‎ Momentan nu exista aceasta varianta. ‏‏‎ ‎ "Pentru a veni cu numărul in reţeaua Orange, te aşteptăm în oricare dintre magazinele noastre. Cauta aici cel mai apropiat magazin: https://www.orange.ro/shops/ ‏‏‎ ‎ Iată mai jos ce trebuie să ştii dacă portezi numărul pe PrePay: - ai nevoie de un act de identitate şi cartela SIM corespunzătoare numărului de telefon - completezi cererea de portare pe loc - achiziționezi un pachet PrePay şi se va activa din magazin numărul provizoriu, pe care îl vei folosi până la portarea numărului tău în rețeaua Orange ‏‏‎ ‎ Pentru numărul provizoriu al cartelei Orange PrePay, este disponibilă opţiunea de 6 euro credit. După momentul portării, pe numărul tau de telefon, vei avea acces la toate opţiunile disponibile pentru cartela ta PrePay. " ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest raspuns nu uita sa apesi ❤ sau sa il marchezi ca solutie.

2 Răspunsuri 2

RafaHelper
#StarMember
Salut @C.T. ‏‏‎ ‎ Momentan nu exista aceasta varianta. ‏‏‎ ‎ "Pentru a veni cu numărul in reţeaua Orange, te aşteptăm în oricare dintre magazinele noastre. Cauta aici cel mai apropiat magazin: https://www.orange.ro/shops/ ‏‏‎ ‎ Iată mai jos ce trebuie să ştii dacă portezi numărul pe PrePay: - ai nevoie de un act de identitate şi cartela SIM corespunzătoare numărului de telefon - completezi cererea de portare pe loc - achiziționezi un pachet PrePay şi se va activa din magazin numărul provizoriu, pe care îl vei folosi până la portarea numărului tău în rețeaua Orange ‏‏‎ ‎ Pentru numărul provizoriu al cartelei Orange PrePay, este disponibilă opţiunea de 6 euro credit. După momentul portării, pe numărul tau de telefon, vei avea acces la toate opţiunile disponibile pentru cartela ta PrePay. " ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest raspuns nu uita sa apesi ❤ sau sa il marchezi ca solutie.

Jay
Campion certificat
@C.T. conform raspunsului Orange, momentan, portarea nu se poate face online. Portarea de la abonament Digi la prepay Orange este posibila, asa cum stii deja din topicul anterior, pe care l-ai deschis, insa nu online.. Gasesti raspunsul Orange aici https://comunitate.orange.ro/questions/2278492-portarea-cartela-telekom-orange-perioada-covid In functie de planul tarifar actual, prepay sau abonament, trebuie sa vezi ce conditii de reziliere ai, daca este vorba de abonament si ai beneficiat de vreo oferta sa nu fii nevoita sa platesti ceva la operatorul actual.. Mai multe informatii sau topicuri asemanatoare.. https://www.orange.ro/help/cum-imi-pot-porta-numarul-in-reteaua-orange-163 https://comunitate.orange.ro/questions/2319748-portare-abonament-digi-prepay-orange https://comunitate.orange.ro/questions/1973722-procedura-portare-reteaua-orange