Cum opresc o asigurare premium pentru telefon?

Alex_61
Începător
Buna ziua, mi s-a furat un telefon la inceputul lui septembrie, aveam asigurare premium la el, asigurarea nu a fost de acord sa imi dea altul, de aceea vreau sa o opresc, dar nu stiu cum, sunt ulterior am plecat din tara, daca poate cineva sa ma ajute, telefonul era Huawei P30 Pro.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, Alex! Pentru că asigurarea nu are perioadă contractuală, pentru închiderea ei trebuie să trimiți o cerere scrisă de denunțare prin intermediul formularului de contact de pe site https://www.orange.ro/contact/.

2 Răspunsuri 2

Razvan
#StarMember
Ai depus plângere la poliție, după care la 30 de zile cu rezoluția primită te prezentai la asigurator? Pentru anularea asigurării, cred că trebuie să depui o sesizare la reclamații@orange.com. Succes!

DanielaH
Moderator
Salut, Alex! Pentru că asigurarea nu are perioadă contractuală, pentru închiderea ei trebuie să trimiți o cerere scrisă de denunțare prin intermediul formularului de contact de pe site https://www.orange.ro/contact/.