6 euro cost suplimentar cat ar fi pe factura in plus?

Carmen_16
Începător
6 euro cost suplimentar cat ar fi pe factura in plus?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! De obicei, la ce apare cost suplimentar se adauga tva-ul si se calculeaza la un curs stabilit de Orange, in cazul de fata ar fi aproximativ 35 de lei.. depinde exact ce curs va fi cand se va emite factura. Asta daca nu cumva costul suplimentar reprezinta donatii, caz in care nu se mai adauga tva-ul.. si atunci ar fi aproximativ 30 de lei..

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Buna! De obicei, la ce apare cost suplimentar se adauga tva-ul si se calculeaza la un curs stabilit de Orange, in cazul de fata ar fi aproximativ 35 de lei.. depinde exact ce curs va fi cand se va emite factura. Asta daca nu cumva costul suplimentar reprezinta donatii, caz in care nu se mai adauga tva-ul.. si atunci ar fi aproximativ 30 de lei..

Vio73
#StarMember
Bun venit! Cred că în jur de 30 de lei, poate un pic peste. Dar ce s-a întâmplat, de ce întrebi?

RafaHelper
#StarMember
Buna @Carmen_16, ‏‏‎ ‎ Daca cei 6 euro provin din activarea unei opțiuni atunci in jur de 30 de lei cu tot cu tva, iar daca provin din cost suplimentar atunci se va adauga si TVA (19% din valoarea acestuia). Daca mai ai intrebari te asteptam cu un nou raspuns aici.

FLo1
#StarMember
:)) cu TVA... fără TVA... vai și vai. Mai este ceva în țara asta la care să nu se aduge TVA-ul??? Totul este cu TVA. În cazul de față, 6 euroi cu TVA inclus bineînteles, la cursul de astăzi, Orange îl consideră ca valorând 35,28 lei. AAA, dacă îi fi PFA sau persoană juridică pentru a putea deduce TVA-ul de pe factură... e altă poveste. Dar nu se aplică aici.