Nu reușesc sa plătesc factura din aplicatia My Orange

Flo_5
Junior entuziast
Salutare, îs ceva probleme cu aplicația orange, ca nu reușesc sa plătesc factura. Când ma loghez zice ca nu am conexiune internet. Ați pățit și voi asta? Apropo, conexiune am la internet.
13 Răspunsuri 13

DanielaH
Moderator
@Flo, prin ce aplicație vrei să plătești? My Orange sau Orange Money?

Flo_5
Junior entuziast
Cu My orange vreau sa plătesc, tot asa am plătit, dar am fost nevoit sa dezinstalez aplicația o data și acum nu mai merge

DanielaH
Moderator
Ai instalată ultima versiune a aplicației? Poți încerca să faci eventual un update?

Flo_5
Junior entuziast
O sa încerc sa o instalez din nou.

Flo_5
Junior entuziast
Am instalat din nou aplicația, dar aceeași problemă.

DanielaH
Moderator
Poți pune, te rog, un screenshot să vedem exact ce se întâmplă? Mulțumesc.

Flo_5
Junior entuziast
Am pus și scrinsot.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Flo_5, ‏‏‎ ‎ Ce model de telefon ai? Ai incercat si prin wifi sa te conectezi?

Flo_5
Junior entuziast
Am incercat si prin wifi si tot aia imi zice ,telefonul ii un Huawei p8 lite 2017.

RafaHelper
#StarMember
Am un astfel de model acasa si am incercat de pe el. La mine functioneaza perfect pe Wifi, s-ar putea sa existe o problema la nivel de cont. ‏‏‎ ‎ Intra in sectiunea Contact: https://www.orange.ro/contact/ si trimite un mesaj catre Orange cu problema ta pentru a fi verificata situatia de catre departamentul tehnic.

Salut, Flo_5, Ne pare rau pentru situatia intampinata. Dorim sa te asiguri ca folosesti ultimul update de software disponibil pentru telefonul tau, cat si ultima actualizare a aplicatiei My Orange. Daca problema persista in continuare si ai posibilitatea, iti recomandam sa accesezi link-ul acesta: https://www.orange.ro/myaccount/invoice/payment/by-card/ prin intermediul unui laptop sau pc.

DanielaH
Moderator
@Flo_5, ai reușit să accesezi aplicația și să faci plata?

Flo_5
Junior entuziast
Nu am reușit cu aplicația, nu merge, am plătit de pe pc.