Este statusul unei comenzi actualizat in timp real? Si cat dureaza sa fie livrata in medie o comanda?

Ahmad
Junior
Am efectuat pe data de 10.12.2020 la ora 15:50 o comandă la magazinul online orange,de atunci comanda este în statusul aprobata,factura a fost făcută pe 13.12.2020.Termenul estimat de livrare ar fi 15.12.2020,adică mâine ,dar pana acum comanda este încă în statusul aprobată 14.12.2020(19:53),nu predata la curier,statusul comenzi este updatat in timp real?în medie cam cat durează pentru o comanda de a fi livrata( pe site am văzut 1-5 zile lucrătoare)Mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Cea mai recenta comanda, pe care am facut-o, a fost livrata la o zi dupa data estimata, estimarea fiind, ca si la tine, la 5 zile si statusul nu a fost actualizat in timp real. Din ce am observat pana acum, se respecta termenul daca nu sunt produse cu probleme de stoc.. de exemplu PS5 sau precomenzi, cum poate ai vazut, la Iphone...

2 Răspunsuri 2

Jay
Campion certificat
Salut! Cea mai recenta comanda, pe care am facut-o, a fost livrata la o zi dupa data estimata, estimarea fiind, ca si la tine, la 5 zile si statusul nu a fost actualizat in timp real. Din ce am observat pana acum, se respecta termenul daca nu sunt produse cu probleme de stoc.. de exemplu PS5 sau precomenzi, cum poate ai vazut, la Iphone...

Ahmad
Junior
Ok ,mersi.