Pot schimba facturarea prin posta cu factura electronica?

oanaraluca89B_
Începător
Pot schimba facturarea prin posta cu factura electronica?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Salut, oanaraluca89B. Bine ai venit în comunitate. Da, poți trece de la factura prin poștă la cea electronică fie din aplicația My Orange, fie din contul My Orange, în funcție de varianta pe care o preferi: - intri în aplicația My Orange, secțiunea "Facturi" și în partea de jos la "Setări factură" activezi factura electronică și o dezactivezi pe cea pe hârtie (screenshot atașat) - intri în contul My Orange pe calculator și accesezi secțiunea "Consum și facturi", apoi secțiunea de sus - "Facturile tale". Lângă lista cu facturi ai secțiunea "Setări factură" de unde poți activa factura electronică și o dezactivezi pe cea pe hârtie. Să ne spui dacă ai reușit astfel să activezi factura electronică.

3 Răspunsuri 3

MihaelaC
Community Manager
Salut, oanaraluca89B. Bine ai venit în comunitate. Da, poți trece de la factura prin poștă la cea electronică fie din aplicația My Orange, fie din contul My Orange, în funcție de varianta pe care o preferi: - intri în aplicația My Orange, secțiunea "Facturi" și în partea de jos la "Setări factură" activezi factura electronică și o dezactivezi pe cea pe hârtie (screenshot atașat) - intri în contul My Orange pe calculator și accesezi secțiunea "Consum și facturi", apoi secțiunea de sus - "Facturile tale". Lângă lista cu facturi ai secțiunea "Setări factură" de unde poți activa factura electronică și o dezactivezi pe cea pe hârtie. Să ne spui dacă ai reușit astfel să activezi factura electronică.

Petrică_2
Începător
Nu îmi apare,Setări factură

MihaelaC
Community Manager
@Petrică bine ai venit în comunitate! Cum ai accesat contul tău: în aplicație sau pe calculator? În aplicație o să vezi secțiunea Setări factură sub lista de facturi, iar pe desktop, în Facturile tale vei regăsi secțiunea de setări în dreapta facturilor. Să îmi spui te rog dacă ai găsit.