Credit disparut la o zi de la reincarcare

Sarah_1
Începător
am reincarcat pe data de 07.12 cu 6€ si pe data de 7.12 aveam 0 credit. precizez ca am efectuat un singur apel national durata 3minute.
doresc o explicatie
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Apelul standard este taxat cu 0,05 euro/minut și internet cu 0,05 euro/MB. Ținând cont că ai vorbit 3 minute, ai rămas cu 5,85 euro, care în date mobile înseamnă 117 MB. Aplicațiile telefonului în background pot topi aproape instant cantitatea de net disponibila la tarife standard, chiar dacă tu ai datele dezactivate, deoarece le-ai acordat permisiune la instalarea lor. Detalii despre tarife găsești la https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/

4 Răspunsuri 4

svetalex
Senior certificat
@Sarah_1 probabil că ai o opțiune care s-a activat automat când ai încarcat - Poți verifica opțiunile pe care le ai active apelând *100#și urmând pașii din link-ul de mai jos https://www.orange.ro/help/arhiva/orange-prepay/cum-verific-optiunile-active-pe-contul-meu-prepay-din-self-care-20164 - Din My Orange poți verifica istoricul consumului creditului tău: https://www.orange.ro/help/cum-verific-consumul-pe-cartela-mea-prepay-58

teacher_
#StarMember
Salut! Verifica daca nu ai avut aplicații ale telefonului care si-au făcut upgrade, consumandu-ti astfel resursele de euro disponibile. Sunt mai multe posibilități. Noi nu putem determina neapărat cauza, asta doar cineva de la serviciul clienți poate, daca apelezi la numărul 300 sau iei legătura prin chat-ul Djingo.

FaraUnID
Campion certificat
@Sarah_1 Ai reicarcat direct credit sau ai activat o optiune? Daca ai mers pe varianta creditului in locul unei optiuni este posibil ca telefonul tau (una sau mai multe aplicatii) sa se fi conectat la internet si din acest motiv ai ramas fara credit.

Razvan
#StarMember
Apelul standard este taxat cu 0,05 euro/minut și internet cu 0,05 euro/MB. Ținând cont că ai vorbit 3 minute, ai rămas cu 5,85 euro, care în date mobile înseamnă 117 MB. Aplicațiile telefonului în background pot topi aproape instant cantitatea de net disponibila la tarife standard, chiar dacă tu ai datele dezactivate, deoarece le-ai acordat permisiune la instalarea lor. Detalii despre tarife găsești la https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/