Pot cumpara o folie de sticla cu Phone Credit?

Karla_1
Începător
Am in contul Phone Credit 12,2E ai as vrea sa știu dacă îmi pot cumpara un accesoriu pentru telefon cu acești bani. Este vorba de o folie de sticla IPhone xr . Dar vreau sa o plătesc cu acești 12E din cont. Se poate ?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Bonusul Phone Credit se poate folosi doar pentru achizitia de telefoane si doar online! "Cu bonusul Phone Credit poţi achiziţiona orice telefon din oferta comercială Orange doar în magazinul online Orange, la preţ standard, la care se aplică reducerea (se scade valoarea bonusului acumulat)." Sursa: https://www.orange.ro/help/cum-poate-fi-folosit-bonusul-phone-credit-56 Gasesti mai multe topicuri in comunitte despre Phone Credit, ai in link unul dintre ele, cu raspuns de la Orange.. https://comunitate.orange.ro/questions/2349396-recomandari-telefoane-orange-phone-credit

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Buna! Bonusul Phone Credit se poate folosi doar pentru achizitia de telefoane si doar online! "Cu bonusul Phone Credit poţi achiziţiona orice telefon din oferta comercială Orange doar în magazinul online Orange, la preţ standard, la care se aplică reducerea (se scade valoarea bonusului acumulat)." Sursa: https://www.orange.ro/help/cum-poate-fi-folosit-bonusul-phone-credit-56 Gasesti mai multe topicuri in comunitte despre Phone Credit, ai in link unul dintre ele, cu raspuns de la Orange.. https://comunitate.orange.ro/questions/2349396-recomandari-telefoane-orange-phone-credit

FaraUnID
Campion certificat
Acel bonus NU poate fi utilizat pentru achizitia de accesorii. S-a tot discutat si propus de N x N ori ca bonusul acumulat prin Orange Phone Credit sa poata fi utilizat in tot magazinul online si nu doar pentru achizitie de telefon. Toata treaba a ramas in faza de "feedback-ul vostru este extrem de important pentru noi. Va asiguram de faptul ca am trimis solicitarile catre departamentul specializat." Sfarsit!

Neaplicabil
:))) Intr-adevar, s-a tot propus acest lucru de nenumarate ori, prin nenumarate mijloace de comunicare. Si eu am cerut chestia asta de nu stiu cate ori. Nu se vrea si pace. Parerea mea e ca asta e unul dintre aspectele la care se poate imbunatati (daca se vrea). Adica, daca vrei neaparat si ceva cash la achizitionarea acelui accesoriu, ceea ce e de inteles, poti foarte frumos sa pui o limita la cat la suta din valoarea produsului poate fi achitata cu "credit", restul ramanand a fi achitat cu cash. E atat de simplu. Dar nah, decizii de business, ce pot sa zic. :))

Razvan
#StarMember
Momentan, bonusul phone credit se folosește exclusiv la achiziția unui telefon. Anumite telefoane, în trecut, au beneficiat de prețuri promoționale la achiziție în Orange Shop. În concluzie, nu poți achiziționa folia de protecție, poate pe viitor, cine mai știe, după ce vom depune o petiție.