Vreau sa fac un abonament. Cum trebuie sa procedez?

Nuta
Începător
vreau un abonament
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Poti face un abonament din contul tau My Orange sau mergand intr-un magazin Orange, sa ai peste 18 ani. In functie de relatia pe care o ai in acest moment cu Orange, ofertele pot diferi.. Ai in link-uri ofertele prezente pe site pentru variantele de mai jos: - daca vrei un abonament nou https://www.orange.ro/abonamente/ - daca vrei sa faci trecerea de la prepay Orange la abonament https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/ - daca vii cu un numar din alta retea https://www.orange.ro/abonamente/oferta-portare/ Eu as verifica intai oferta online, momentan sunt reduceri la abonamente.. si apoi as merge intr-un magazin Orange, daca as avea unul in zona in care locuiesc.. pentru ca, ar putea sa fie vreo oferta care sa-mi convina si, daca as vrea si un telefon cu acel abonament, as putea sa-l si testez in magazin.. Tu stii exact ce-ti doresti si ce posibilitati ai..

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Buna! Poti face un abonament din contul tau My Orange sau mergand intr-un magazin Orange, sa ai peste 18 ani. In functie de relatia pe care o ai in acest moment cu Orange, ofertele pot diferi.. Ai in link-uri ofertele prezente pe site pentru variantele de mai jos: - daca vrei un abonament nou https://www.orange.ro/abonamente/ - daca vrei sa faci trecerea de la prepay Orange la abonament https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/ - daca vii cu un numar din alta retea https://www.orange.ro/abonamente/oferta-portare/ Eu as verifica intai oferta online, momentan sunt reduceri la abonamente.. si apoi as merge intr-un magazin Orange, daca as avea unul in zona in care locuiesc.. pentru ca, ar putea sa fie vreo oferta care sa-mi convina si, daca as vrea si un telefon cu acel abonament, as putea sa-l si testez in magazin.. Tu stii exact ce-ti doresti si ce posibilitati ai..

Mădălin
Cunoscător certificat
Întrebarea e - un alt abonament pe numele tau , un abonat nou , nu și mai avut până acum , vrei sa te portezi , vrei sa treci de la prepay la abonament. Procedura e simplă însă nu va fi așa cum te-ai așteptat. Orange nu prea mai da telefoane la abonamente noi .

Sarah_Amina
Junior entuziast
Intr-un magazin orange sau magazin online orange , îți faci cont și comunici foarte ușor cu operatorii la o ofertă foarte bună. Succes!

FLo1
#StarMember
@Sarah Amina: Știu că nu ești de mult timp în Comunitate, deci este de înțeles. Îți recomand atât: În bara de ”CĂUTARE” din Comunitatea rețelei numărul 1 (aka Orange) să dai o scrii ”IPHONE 12”. Vei vedea o multitudine de topicuri deschise, nelămurite, nerezolvate, amânate și lăsate în ceață. Sunt dovadă a implicării reprezentaților Orange care ”comunică foarte ușor” cu tine, ”la o ofertă foarte bună” semnată cu mânuța ta, dar după ce dai banu' te lasă în așteptare săptămâni și chiar luni de zile. Analizează tema aceasta și ne vom bucura cu toții.

Scarlat_Adrian
Junior entuziast
Eu sunt abonat mai vechi am fost la telekom da a cumpărat Orange România comunication partea fixă și vreau să mai fac abonament nou vă rog să îmi spuneți îmi expiră pe 29 septembrie și unul în octombrie am două service fix dacă nu se poate face abonament nou cu telefon nou atunci inchid abonamentul în septembrie și mă portez la digi dacă vouă vă convine să pierdeți clienți atunci nu aveți de cât