Router Huawei

Gicu_3
Junior entuziast
Buna seara, am acasa Home Net 4G cu router Huawei B311 si am semnal wifi instabil.Daca schimb routerul cu un Huawei B525 sau B535 am vreo îmbunătățire a netului? Pe care mi-l recomandați?Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu am B 310 și B 525, iar al doilea este mult mai bun, mai ales că este 4g+. Oricum, trebuie să știi că este important să îl poziționezi mai sus și lângă o fereastră, eventual pe direcția din care vine semnalul ( dacă este posibil). Cred că este și mai bun B 535, dar și prețul este un pic mai mare. Eu folosesc B 525 de vreo 4 ani și pot spune că sunt foarte mulțumit de stabilitatea lui. Succes și să ne ții la curent cu alegerea făcută!

3 Răspunsuri 3

Anonim
Neaplicabil
Da, B535 este mai bun la capitolul conectivitate, dar intai incearca sa pozitionezi routerul actual departe de obstacole, daca se poate spre centrul casei ca sa ai acoperire mai uniforma, de asemenea incearca sa schimbi si canalul wireless, probabil ai interferente.

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu am B 310 și B 525, iar al doilea este mult mai bun, mai ales că este 4g+. Oricum, trebuie să știi că este important să îl poziționezi mai sus și lângă o fereastră, eventual pe direcția din care vine semnalul ( dacă este posibil). Cred că este și mai bun B 535, dar și prețul este un pic mai mare. Eu folosesc B 525 de vreo 4 ani și pot spune că sunt foarte mulțumit de stabilitatea lui. Succes și să ne ții la curent cu alegerea făcută!

Gicu_3
Junior entuziast
Multumesc pt sfaturi si o sa vad ce solutie voi folosi