Recuperare bon fiscal pentru reparatie

Paul_23
Începător
Am cumpărat acum un an un PlayStation 4 și am pierdut bonul ... Dacă merg in magazin ar putea sa îmi ofere o dovada ? Un nou bon sau ceva de genu?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@Paul_23, pentru a duce telefonul în service ai nevoie de factură și de certificatul de garanție. Bonul (chitanța) de plată nu este necesar.

7 Răspunsuri 7

Ascary
Campion certificat
Salut Paul,bonul fiscal fiind nenominal e cam greu de eliberat o copie,doar daca gasesti putina bunavointa ca sa se caute in arhiva,jurnalul electronic acest bon.Trebuie sa faci si tu totusi cumva dovada ca ai achizitionat acel produs pentru care ti s-a eliberat bon fiscal.Merge sa faci o deplasare la magazinul de un ai cumparat si sa faci o incercare. Tine-ne la curent cu acest aspect.

Paul_23
Începător
Dar poți sa duci la reparat fără bon ?

Ascary
Campion certificat
Fara bon da,doar ai garantia.

Paul_23
Începător
Am, dar e goală , așa mi au dat-o ... Are doar semnătura mea

Ascary
Campion certificat
Pai nu se mai scrie numele pe garantii.E suficienta garantia.

Vio73
#StarMember
Merge cu garanția necompletată. Și eu am multe produse luate cu certificatul de garanție necompletat. În mod normal, ar fi trebuit să existe și o factură!

DanielaH
Moderator
@Paul_23, pentru a duce telefonul în service ai nevoie de factură și de certificatul de garanție. Bonul (chitanța) de plată nu este necesar.