Cum as putea schimba numele utilizatorului in My Orange?

Didina
Junior
Cum as putea schimba numele utilizatorului? Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat
Nu este posibila modificarea numelui de utilizator cu care te-ai inregistrat initial in cadrul aplicatiei Contul meu. Adreseaza o cerere de stergere a contului prin sectiunea “contacteaza-ne online”, disponibila dupa ce te autentifici in cont; dupa stergerea actualului cont, il vei putea recrea folosind noul nume de utilizator dorit. https://www.orange.ro/help/arhiva/contul-meu/cum-pot-schimba-numele-de-utilizator-25594

12 Răspunsuri 12

DanielaH
Moderator
Didina, dă-ne, te rog, mai multe detalii - unde vrei să schimbi username-ul? În contul My Orange? În Comunitatea Orange?

svetalex
Senior certificat
@Didina dacă te referi la numele de utilizator în Comunitatea Orange este necesar să accesezi profilul tău din colțul dreapta sus și apoi „Editează profil” Dacă este vorba despre numele de utilizator de la alt cont, te rugăm să revi cu informații suplimentare

Didina
Junior
in contul My Orange, multumesc frumos.

svetalex
Senior certificat
Nu este posibila modificarea numelui de utilizator cu care te-ai inregistrat initial in cadrul aplicatiei Contul meu. Adreseaza o cerere de stergere a contului prin sectiunea “contacteaza-ne online”, disponibila dupa ce te autentifici in cont; dupa stergerea actualului cont, il vei putea recrea folosind noul nume de utilizator dorit. https://www.orange.ro/help/arhiva/contul-meu/cum-pot-schimba-numele-de-utilizator-25594

Ioan_Marian
Junior entuziast
Salut, unde ai acea optiune de username?, ca mie nu-mi apare decat telefon, mail si parola. de ce e-mailul este setat automat ca user, e normal?? Sunt nou pe acest forum si acum cateva zile mi-am creat un cont myOrange, pentru a-mi administra abonamentul de internet. Ciudatenia este ca la crearea contului mi s-a setat automat e-mailul ca username in cont si nu pot sa-l mai modific. Este normal acest lucru?? Nici in sectiunea inregistrare, nu vad optiunea Username. Multumesc!

svetalex
Senior certificat
@Ioan Marian îți trebuie adresa de email pentru crearea contului. Adresa de email nu va deveni automat user name, ci vei putea alege tu ce user name vei folosi în pasul următor

Ioan_Marian
Junior entuziast
@savetalex, stiu ca asa ar trebui, asa am vazut si pe site, dar odata ce bag email,telefon si parola nu i.mi mai cere nimic, nici un pas, am incercat cu 2 conturi.

svetalex
Senior certificat
eu am contul făcut de mult timp, așa că nu îmi mai aduc exact aminte care au fost pașii. Probabil că după ce completezi câmpurile respective, vei primi un link pe email, pe care trebuie să îl accesezi și probabil că în acvel pas ți se va cere și definirea unui nume de utilizator

Salut, Ioan Marian! La inregistrarea contului My Orange, adresa ta de email devine automat nume de utilizator. Nu exista nicio optiune de modificare a username-ului.

Ioan_Marian
Junior entuziast
@orange assistant, multumesc mult!

svetalex
Senior certificat
eu nu mă loghez în MyOrange cu adresa de email... eu am un alt user, dar așa cum am zis mai sus, contul meu este făcut în urmă cu mai mulți ani

Ioan_Marian
Junior entuziast
@savetalex, ok am inteles, am vazut si eu pe site.ul orange ca mai demult aveai mai multe optiuni la crearea contului. Multumec oricum pt. raspuns.