Recomandare oferta prelungire abonament

Jungle
Începător
Ce oferte imi recomandati pt prelungirea unui abonament (abonament initial de 27 euro) impreuna cu un telefon android 5g sau eventual 4g intre Huawei P30 pro si Mate 30 pro
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@Jungle La un abonament de tip SIM Only, la retentie, se poate obtine o reducere de 30% din pretul de lista daca se opteaza pentru 24 luni perioada contractuala. De asemena exista programul Buy Back 5G prin care se poate obtine un voucher de 80 euro la reciclarea unui telefon vechi si achitia unui telefon 5G nou cu prelungire de abonament pentru 24 de luni. Huawei Mate 30 Pro nu cred ca se mai afla in stocurile Orange. Huawei P30 Pro desi este un telefon premium cu pachetul Google instalat din fabrica, a fost lasat in 2019 si data fiind conjuctura actuala in care se afla Huawei, nu stiu cat va mai beneficia de suport din partea producatorului si de corectii de securitate din partea Google. Nu ma intelege gresit: Sunt posesor de Huawei, iar modelul Huawei P30 Pro este un super telefon din toate punctele de vedere si reprezinta un etalon in fotografia cu telefonul mobil, dar la baza deciziei de achizitie trebuie avut in vedere aspectele mentionate anterior.

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă îți iei telefonul în rate, ai oferte de Black Friday, în care ai abonamentul redus cu 20%, plus trafic dublu de net. Ai detalii aici: https://www.orange.ro/blackfriday/ Succes!

FaraUnID
Campion certificat
@Jungle La un abonament de tip SIM Only, la retentie, se poate obtine o reducere de 30% din pretul de lista daca se opteaza pentru 24 luni perioada contractuala. De asemena exista programul Buy Back 5G prin care se poate obtine un voucher de 80 euro la reciclarea unui telefon vechi si achitia unui telefon 5G nou cu prelungire de abonament pentru 24 de luni. Huawei Mate 30 Pro nu cred ca se mai afla in stocurile Orange. Huawei P30 Pro desi este un telefon premium cu pachetul Google instalat din fabrica, a fost lasat in 2019 si data fiind conjuctura actuala in care se afla Huawei, nu stiu cat va mai beneficia de suport din partea producatorului si de corectii de securitate din partea Google. Nu ma intelege gresit: Sunt posesor de Huawei, iar modelul Huawei P30 Pro este un super telefon din toate punctele de vedere si reprezinta un etalon in fotografia cu telefonul mobil, dar la baza deciziei de achizitie trebuie avut in vedere aspectele mentionate anterior.

RafaHelper
#StarMember
@FaraUnID, modelul Huawei P30 Pro va beneficia de suport din partea producatorului si de support Google pana la end of life, acest model NU este afectat de decizia SUA sau alte restrictii.

FaraUnID
Campion certificat
Nu m-as arunca atat de tare incat sa spun pana la "end of life" deoarece este extrem de costisitor dpv finaciar atat pentru Google cat si pentru Huawei sa mentina la nesfarsit o versiune a unui sistem de operare. Un telefon lansat in 2019 va beneficia de suport pe o perioada de maxim 4 ani. Cu atat mai putin un Huawei echipat cu GMS, o platfoma la care producatorul nu mai are acces. Plus ca este si o chichita de marketing la care producatorii apeleaza si prin care te obliga sa bagi mana adanc in buzunar si sa faci upgrade catre cele mai recente modele ale lor. De fapt chiar Huawei a spus-o ca incepand cu 2021 se vor concentra exclusiv pe al lor Harmony OS, iar telefoanele care vor iesi pe piata vor fi echipate cu acest sistem de operare.

RafaHelper
#StarMember
@FaraUnID, sunt de acord cu tine. Eu am facut referire la suport si nu la actualizari de sistem sau securitate. De altfel nu Google "livreaza" aceste actualizari de securitate. Google le pune la dispozitie si e treaba producatorului sa le implementeze. Huawei inca poate lucra cu GMS pentru telefoanele care au fost lansate si certificate inainte de restrictii, vezi exemplu noua versiunea de P30 PRO, lansata anul acesta cu GMS. 😉

Razvan
#StarMember
Alege P30 pro cu Smart 15, este cea mai buna combinatie la momentul actual.

Vio73
#StarMember
Mai ales să prinzi și o reducere de 20-30% la abomament, peste triplarea punctelor thank you. E un telefon foarte bun, care merită toți bănuții.