Pot administra mai multe numere Yoxo de pe un singur telefon/ cont?

Cric
Începător
Pot administra mai multe numere de pe un singur telefon?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salu tuturor! Revenim cu vești bune. Începând de astăzi, atât clientii noi Yoxo cât și cei existenți pot adauga mai multe numere pe același cont. Trebuie doar să faceți update la ultima versiune a aplicației.

6 Răspunsuri 6

svetalex
Senior certificat
Fiecare număr de telefon Yoxo are un cont separat și poate fi administrat din aplicația dedicată, astfel încât în prezent nu există posibilitatea administrării mai multor numere de pe un telefon (nici din MyOrange nici din aplicația YOXO)

teacher_
#StarMember
Salut! De pe un telefon poți sa administrezi doar numărul alocat sim-ului din telefonul respectiv.

Anonim
Neaplicabil
Din pacate pentru fiecare numar Yoxo ai nevoie de cont Orange dedicat, cu parola si e-mail, dar se pot administra mai multe numere de pe acelasi telefon daca faci mai multe conturi si te loghezi si deloghezi pe rand pentru fiecare numar in parte.

Vio73
#StarMember
Salutare! Am înțeles că Orange are în vedere acest aspect și îl va implementa la un moment dat. Detalii pe aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2498120-sugestie-conturi-multiple-aplicatia-yoxo Să sperăm că se va ține de cuvânt!

DanielaH
Moderator

Salut!

Venim cu vești bune pentru utilizatorii Yoxo.

Din 16 decembrie 2021, clienții existenți Yoxo pot adăuga numere noi pe același cont Yoxo și implicit pe același cod de abonat.

Deocamdată opțiunea de a gestiona mai multe numere pe același cont este valabilă doar pentru onboarding abonament nou. Colegii noștri estimează că din luna februarie 2022 această opțiune va fi disponibilă pentru toți clienții Yoxo.

Aici aveți mai multe detalii.

DanielaH
Moderator
Salu tuturor! Revenim cu vești bune. Începând de astăzi, atât clientii noi Yoxo cât și cei existenți pot adauga mai multe numere pe același cont. Trebuie doar să faceți update la ultima versiune a aplicației.