Exista posibilitatea de a viziona Eurosport România pe Orange TV GO?

georgegrigore19
Începător
Pe opțiunea WORLD HD de la Orange TV GO pana acum o săptămâna vizionam Eurosport România, dar din weekendul trecut a dispărut, nemaiavând acces. Am observat ca nici pe opțiunea Family nu figurează și întrebarea este dacă este vreo posibilitate la Orange de a viziona Eurosport România ?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Canalul Eurosport HD (Romania) pe care incerci sa il accesezi este disponibil doar cu oferta TV prin fibra proprie Orange. In luna octombrie ai putut accesa acest post deoarece a fost disponibila o promotie de canale gratuite. In Orange TV Go ai acces la canalele Eurosport HD si Eurosport 2 HD.

22 Răspunsuri 22

svetalex
Senior certificat
Eurosport1 HD și Eurosport 2 HD sunt disponibile pe Orange TV Go pentru opțiunea WORLD HD. https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/optiuni-orange-tv-go/index.html#channels Dacă ai avut până în weekend Eurosport România, cel mai probabil a fost schimbată grila de programe de la 1 noiembrie

georgegrigore19
Începător
Eurosport România figurează in continuare in grila Orange TV GO dar fără acces, și nicio opțiune Orange nu oferă acces la aceasta

FaraUnID
Campion certificat
@georgegrigore1987 In optiunile World HD Go si Family HD Go exista Eurosport 1, Eurosport 2. Pe Family HD Go exista la sigur si Eurosport HD din afara. Daca nu le ai in grila, problema tine exclusiv de Orange si de aplicatia lor. Inclusiv eu am semnalat, inca de vineri, imposibilitatea de urmari anumite canale TV disponibile in Family HD Go si nici pana astazi, marti, nu am primit un raspuns.

georgegrigore19
Începător
Durerea era ca dor pe Eurosport România se pote viziona Premier League. Pe Eurosport 1 2 nicio șansa

svetalex
Senior certificat
Legat de Premier League este un topic marcat cu soluție de Orange Assistant: https://comunitate.orange.ro/questions/2365465-premier-league-eurosport Nu știu dacă este o eroare temporară sau a fost scos din grilă. Întradevăr pentru pasionații de forbal, este destul de neplăcut

FaraUnID
Campion certificat
@georgegrigore1987 Vezi ca daca ai activata una din optiunile TV Go, trebuie sa te loghezi in aplicatie cu numarul de telefon pentru care s-a achivat optiunea si NU cu adresa de eMail / nume utilizator asociate contului Orange, deoarece grila de programe difera in functie de modalitatea utilizata la logare. O spun din propia experienta si nu am reusit sa inteleg aceasta practica.

georgegrigore19
Începător
Am folosit ambele variante, dar e la fel

DanielaH
Moderator
@georgegrigore1987, ne dai, te rog, mai multe detalii? Canalul a dispărut sau nu mai ai acces la el? Poți pune, te rog, o captură de ecran? Mulțumim.

georgegrigore19
Începător
Nu mai am acces și nici nu apare in vreo opțiune tv Go, dar figurează in continuare in grila

DanielaH
Moderator
Mulțumim. O să ne interesăm la colegii noștri și vom reveni când vom avea un răspuns.

Vio73
#StarMember
@inițiator, Din câte știu, când am întrebat despre așa ceva, mi s-a răspuns că Orange nu am acces la acest canal, deci puțin probabil să ți se dea!

georgegrigore19
Începător
Fără sa ofensez pe nimeni, dar observ cu tărie si convingere ca majoritatea oferă păreri neavizate doar sa crească probabil in Clasament. Specific țării noastre de 30 ani încoace

Vio73
#StarMember
Aici nu dăm răspunsuri avizate, noi utilizatorii de rând, ci vorbim din propria experiență sau încercăm să ajutăm cu informații! Păreri avizate dă doar Orange, prin reprezentanții săi!

Salut! Canalul Eurosport HD (Romania) pe care incerci sa il accesezi este disponibil doar cu oferta TV prin fibra proprie Orange. In luna octombrie ai putut accesa acest post deoarece a fost disponibila o promotie de canale gratuite. In Orange TV Go ai acces la canalele Eurosport HD si Eurosport 2 HD.