Laptop la abonament de internet fix in rate

Laurentiu_12
Începător
Buna ziua, la abonamentul de internet fix am auzit ca pot lua un laptop in rate (care îmi este necesar acum pentru facultate din moment ce n am unul) as dori sa știu care sunt condițiile pentru a-l putea lua, va rog fără “mergeți in magazin”
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Nu se pot lua in rate pe factura laptop-uri.. eu stiam doar de telefoane si tablete.. la simulare in magazin iti arata doar pretul integral si se accepta plata la livrare daca valoarea cosului nu depsaseste 1000 euro. Poate daca accesezi un credit.. sau daca ai un card de rate al unui magazin partener.. Gasesti in link informatii despre produsele care se pot achizitiona in rate pe factura.. https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Buna! Nu se pot lua in rate pe factura laptop-uri.. eu stiam doar de telefoane si tablete.. la simulare in magazin iti arata doar pretul integral si se accepta plata la livrare daca valoarea cosului nu depsaseste 1000 euro. Poate daca accesezi un credit.. sau daca ai un card de rate al unui magazin partener.. Gasesti in link informatii despre produsele care se pot achizitiona in rate pe factura.. https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura

FLo1
#StarMember
@Laurentiu: Bun venit in comunitate. Ai incercat sa comanzi pe magazinul Orange? https://www.orange.ro/magazin-online/tablete Transport asigurat, modele chiar ok funcțional. Trebuie doar asupra prețului să te decizi dacă e ok.

FaraUnID
Campion certificat
@Laurentiu_12 In momentul de fata, in magazinul online oferta de laptopuri este ca si inexistenta, iar preturile sunt usor nesimtite. Daca tot vrei sa-ti cumperi un laptop, dar bugetul nut-ti permite achizitie cu plata integrala, poti incerca varianta achizitiei printr-un credit de nevoi personale aka acele carduri de cumparaturi cu 6, 12, 24 de rate fara dobanda. O alta varianta af fi contractarea unui pachet Love pentru care se acorda acel voucher valoric, proportional cu vechimea in retea. Plus ca in aceasta perioada punctele OTY aflate pe cont valoreaza x 3 in online.