Voi ce aplicații ”made by Orange” cunoașteți?

FLo1
#StarMember

Paradoxal și totuși adevărat. Aplicațiile (limitate la 10 (O fi coincidență?)) pe care Orange le prezintă pe site-ul său (https://www.orange.ro/aplicatii/ ) sunt în această ordine: ”My Orange”, ”Orange Money”, ”TV Go”, ”Orange Film”, ”Orange Cloud”, ”Orange Games”, ”Orange Telefon”, ”Fotbal Info”, ”Orange Antivirus”, ”Orange Pay”.
La acestea aș mai adăuga și pe ”Yoxo”, deși este o aplicație din altă categorie, dar tot ”made by Orange”

Ce nu am găsit eu, este o aplicație marca Orange, vitregită ani de zile și trecută la colț, iar acum uitată. Este vorba despre ”Orange Travel”.

Voi mai cunoașteți alte aplicații ”made by Orange”? ....fie ele istorie, prezent sau de ce nu... viitor (propuneri), aplicații care ar fi utile pentru interfața între utilizator și Orange?

1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat

1. Aplicatii mobile dezvoltate de Orange Romania intr-o masura mai mare sau mai mica, multe dintre ele nemaifiind functionale sau moarte inca din fasa:

2. Aplicatii sustinute de Orange Romania

3. CIREASA DE PE TORT, adica o aplicatie cu un potential fantastic si care mie mi-a placut enorm la momentul lansarii este aplicatia Orange Radio disponibila atat pentru platforma Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.... cat si pentru platforma iOS https://itunes.apple.com/app/id823609494

Aplicatia Orange Radio aduna la un loc extrem de multe posturi de radio si podcasturi online din toata lumea si pe toate nisele posibile. Intre timp s-a cam prefuit si aceasta aplicatie si necesita o revizie generala, dar potential exista.

O aplicatie light, fara cerinte speciale care nu-ti rupe telefonul si nici nu face trafic de internet exagerat (a se compara cu Tik Tok). Cu tot potentialul ei urias aplicatia Orange Radio nu a fost niciodata promovata / sustinuta de Orange Romania, din motive pe care nu reusesc sa le inteleg. Adica preferi sa oferi trafic gratuit in Pinterest, Sanpchat, Twitter dar nu sustii o aplicatie dezvoltata de tine.

Personal prefer sa am trafic de internet necontorizat in acesta aplicatia, Orange Radio, in schimbul traficului necontorizat in Pinterest, Snapchat, Tik Tok, Twitter.

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Consider că cele existente sunt destul de utile, iar câteva dintre ele îmi acoperă majoritatea nevoilor pe care le am. Mă refer aici la My Orange, Orange tv go, Orange Money și Orange Antivirus! Sigur că fiecare are propriile nevoi și nu toți suntem la fel, iar de aici rezultă și faptul că ne putem dori mai multe aplicații!

FaraUnID
Campion certificat

1. Aplicatii mobile dezvoltate de Orange Romania intr-o masura mai mare sau mai mica, multe dintre ele nemaifiind functionale sau moarte inca din fasa:

2. Aplicatii sustinute de Orange Romania

3. CIREASA DE PE TORT, adica o aplicatie cu un potential fantastic si care mie mi-a placut enorm la momentul lansarii este aplicatia Orange Radio disponibila atat pentru platforma Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.... cat si pentru platforma iOS https://itunes.apple.com/app/id823609494

Aplicatia Orange Radio aduna la un loc extrem de multe posturi de radio si podcasturi online din toata lumea si pe toate nisele posibile. Intre timp s-a cam prefuit si aceasta aplicatie si necesita o revizie generala, dar potential exista.

O aplicatie light, fara cerinte speciale care nu-ti rupe telefonul si nici nu face trafic de internet exagerat (a se compara cu Tik Tok). Cu tot potentialul ei urias aplicatia Orange Radio nu a fost niciodata promovata / sustinuta de Orange Romania, din motive pe care nu reusesc sa le inteleg. Adica preferi sa oferi trafic gratuit in Pinterest, Sanpchat, Twitter dar nu sustii o aplicatie dezvoltata de tine.

Personal prefer sa am trafic de internet necontorizat in acesta aplicatia, Orange Radio, in schimbul traficului necontorizat in Pinterest, Snapchat, Tik Tok, Twitter.

FLo1
#StarMember
@FaraUnID: Nici nu credeam că sunt chiar atâtea. ”Povestea” de fapt a început de la faptul că Orange a preferat în timp să facă o ”curățenie” între aplicații și nu le mai dezvoltă / promovează decât pe unele dintre ele, prea puține, iuar unele dintre cele lăsate de izbeliște erau (așa cum ai menționat) aplicații chiar utile și interesante.

FaraUnID
Campion certificat
Cred ca nici eu nu stiu ca au atatea. Era un topic legat de aplicatia Super Erou, mai exact despre faptul ca nu functiona cu toate ca era promovata pe site-ul Orange. La un moment dat a venit sec si raspunsul Orange, ca editura care producea acele benzi desenate a dat faliment.

Razvan
#StarMember
Grupul Orange și-a consolidat prezența în România, dovadă multitudinea de aplicații disponibile în Play Store/App Store și Huawei Store.

FaraUnID
Campion certificat
Foarte multe aplicatii "romanesti" portate in Huawei AppGallery nu functioneaza in parametri optimi pe dispozitivele fara certificare Google. Asa ca, pe mine unul, ma lasa rece "multitudinea de aplicații disponibile" cat timp acele aplicatii nu fac ceea ce ar trebui sa faca, sau o fac pe jumatate.