[Rezolvat] SIM not provisioned MM2

Procco12345
Junior entuziast
Va salut ! Primesc cartela gratuita la achizitie telefon. Inserez cartela imi da eroare sim not provisioned mm2 , incerc sa apelez , not registered on network . Mai desfac o cartela cu 5 euro credit acelasi lucru. A mai patit cineva? Rezolvari?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
A fost ieri o problemă la înregistrare pentru unele cartele PrePay, dar ea a fost remediată de colegii noștri de la departamentul tehnic. @Procco12345, e OK și la tine acum?

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember
@Procco: Ai schimbat de curand telefonul si cred ca un anume transfer nu a fost ok facut. Fie nu ai asezat SIM-ul unde/cum trebuie, fie un contact intre SIM si telefon nu e ok, sau recunoasterea SIM-ul in retea nu se poate realiza. Poti incerca mai intai cu un restart, apoi cu o "rearanjare" a SIM-ului. Daca nu, mai sigur faci o "vizita" la un OrangeShop sau Partener Orange si se rezolva. Revino pe topic si anunta-ne daca ai reusit.

DanielaH
Moderator
Salut, Procco12345! Înregistrarea în rețea se face după ce ai introdus cartela SIM în telefon, l-ai pornit și apoi ai introdus codul PIN inițial 0000. Pentru activare trebuie să apelezi 222. În care din acești pași primeși eroarea pe care ne-ai semnalat-o?

Procco12345
Junior entuziast
Introduc cartela bine ( in doua telefoane) , introduc pin-ul 0000 , incerc sa apelez 222 si imi da mobile network not available pe HTC10 si not registered on network pe S20 FE. Pe S20 imi apare un triunghi cu semnul exclamarii si MM2 parca si cand apas scrie sim not provisioned on MM2

DanielaH
Moderator
Mulțumim pentru clarificare. Vom transmite mai departe colegilor noștri această situație.

DanielaH
Moderator
A fost ieri o problemă la înregistrare pentru unele cartele PrePay, dar ea a fost remediată de colegii noștri de la departamentul tehnic. @Procco12345, e OK și la tine acum?

Procco12345
Junior entuziast
Buna , e ok