S20 FE 5G : are sau nu e-sim? are sau nu casti?

Procco12345
Junior entuziast
In descriere pe site orange apare kit maini libere la ce e in cutie. La e-sim tot pe site apare ca nu suporta. Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

mihai_13
Maestru
Nu, nu are casti, nu are esim. - deocamdata pentru Galaxy S20 FE pe sammobile este doar o varianta de firmware pe toate tarile in care se vinde - ORO sigur va primi printre primi urmatorul up to date care va activa in meniu esim - Use of eSIM on Galaxy device may be enabled by software update or disabled in some markets where it is purchased. Availability of eSIM mobile plan may vary depending on carrier.... de pe SAMSUNG NEWSROOM .. ce mi se pare trist/ciudat ca se spune "may be enabled" deci daca ORO se hotaraste sa ofere esim pe acest model (numai daca 🙂 ) va fi esim si pe acest model https://news.samsung.com/global/unveiling-samsung-galaxy-... -in specificatii apare esim https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20-fe-5g/specs/

12 Răspunsuri 12

Anonim
Neaplicabil
Dacă ai nelămuriri, dă click pe linkul de mai jos: https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s20_fe_5g-ampp-10377.php

FLo1
#StarMember
@Procco12345: Bun venit in Comunitate.S20 FE 5G nu are eSIM, dar are difuzoare stereo AKG (si casti USB C AKG incluse in dotarea standard). De altfel nici un model din seria S20 nu mai are mufa jack 3,5mm. Conectivitatea este prin usb-ul typeC. Daca ajuta, S20 5G are eSIM. Vezi o comparatie intre S20 5G si S20 FE 5G pe gsmarena: https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10044&idPhone2=10377 Daca mai intereseaza ceva la acest model, revino pe topic cu alte nelamuriri.

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu, nu are căști și nu suportă e-sim. Îl aștept și eu cu interes să-mi vină!

FLo1
#StarMember
Pachetul nu are nici casti si nici pad pentru incarcare wireless. Doar un ACadapter si un cablu USB Type C. Casti cu fir TypeC se gasesc lejer daca nu vrei fara fir.

Razvan
#StarMember
Este frățiorul mai mic al lui S20, l-au mai castrat un pic ca să nu canibalizeze vânzările celuilalt model.

mihai_13
Maestru
Nu, nu are casti, nu are esim. - deocamdata pentru Galaxy S20 FE pe sammobile este doar o varianta de firmware pe toate tarile in care se vinde - ORO sigur va primi printre primi urmatorul up to date care va activa in meniu esim - Use of eSIM on Galaxy device may be enabled by software update or disabled in some markets where it is purchased. Availability of eSIM mobile plan may vary depending on carrier.... de pe SAMSUNG NEWSROOM .. ce mi se pare trist/ciudat ca se spune "may be enabled" deci daca ORO se hotaraste sa ofere esim pe acest model (numai daca 🙂 ) va fi esim si pe acest model https://news.samsung.com/global/unveiling-samsung-galaxy-... -in specificatii apare esim https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s20-fe-5g/specs/

Vio73
#StarMember
Mai nou, eu caut husă și folii și nici din acelea nu se găsesc prin niciun magazin !

Ascary
Campion certificat
In general producatorii de huse produc aceste accesorii inainte chiar de lansarea unui nou tip de telefon dar se pare ca de data aceasta nu s-a intamplat. Vio trebuie sa fii mai atent cu bijuteria asta pana apar husele pe piata.

Procco12345
Junior entuziast
Am primit si eu "bijuteria" 🙂 Gasim huse la precomanda pe niste siteuri dar 85-100 nu dau pe husa in nici un caz..ciudat totusi sa fie telefon si huse nu..

Vio73
#StarMember
Am reușit până la urmă să comand ceva la un preț rezonabil. https://www.lerato.ro/index.php?route=product/product&product_id=8444

Procco12345
Junior entuziast
Da...una aveau si ei in stoc:)..oricum e foarte urata..strica telefonul , dar na in lipsa de altceva e ok si aia

Vio73
#StarMember
Fiecare cu părerea lui, dar nici 180 lei pe o husă nu dau sub nicio formă.