Abonament cu telefon

giorgio47r7
Începător
daca am 18 ani pot face abonament si sa primesc in acelasi timp si telefonul ? Sa le platesc pe ambele pe o factura ?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Salut! Daca faci un abonament, costul lui iti va veni lunar pe factura, iar telefonul îl vei plati la achiziție.. Dacă prin "sa le plătesc pe ambele pe o factura" te referi la achiziția in rate, in primul rând trebuie sa fii abonat se minim 18 luni sau client prepay de 24 de luni.. restul condițiilor in care poti face asta, le găsești mai jos, in link si poza.. Cel mai clar, in cazul tau, poti afla mergând intr-un Orange Shop, cu cartea de identitate.. posibil să-ți mai ceara si o factura.. si, în funcție de istoricul tau ca si client, posibil sa fie nevoie si de un avans pentru telefon.. sunt multi factori de luat in calcul.. https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Salut! Daca faci un abonament, costul lui iti va veni lunar pe factura, iar telefonul îl vei plati la achiziție.. Dacă prin "sa le plătesc pe ambele pe o factura" te referi la achiziția in rate, in primul rând trebuie sa fii abonat se minim 18 luni sau client prepay de 24 de luni.. restul condițiilor in care poti face asta, le găsești mai jos, in link si poza.. Cel mai clar, in cazul tau, poti afla mergând intr-un Orange Shop, cu cartea de identitate.. posibil să-ți mai ceara si o factura.. si, în funcție de istoricul tau ca si client, posibil sa fie nevoie si de un avans pentru telefon.. sunt multi factori de luat in calcul.. https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura

Razvan
#StarMember
Nu se mai acorda subvenție la telefoane cu noile abonamente la Orange, îți recomand să faci un abonament la telekom, fără perioadă contractuală și apoi să-l portezi la Orange. Se mai oferă telefoane cu discount, mai mic față de perioada anterioară lansării noilor abonamente, însă este singura posibilitatea de a beneficia de un discount la telefoane, momentan. Poate în decembrie să revină cu vreo ofertă și la telefoane.

FLo1
#StarMember
@giorgio47r7: Daca esti client nou nu vei avea posibilitate de plata in rate, dar daca achiti telefonul intr-o singura transa, vei putea avea totul "pe o factura". Ulterior vei primi doar factura aferenta abonamentului. Ai un link cu conditiile pentru aplicare la abonament nou: https://www.orange.ro/help/ce-acte-sunt-necesare-pentru-a-ncheia-un-abonament-nou-la-orange-162 In general doar Cartea de identitate e necesara, dar este posibilitatea solicitarii si a unei facturi de utilitati.

FaraUnID
Campion certificat
Daca ai doar 18 ani, zero vechime pe cartea de munca si implicit zero istoric la ANAF, nu stiu ce institutie se va risca sa-ti aprobe un imprumut. Poate daca prezinti niste garantii de 5 x valoarea creditului contractat.