De ce mi s-au retras o parte din punctele thank you?

dragos_rosu
Junior
De ce mi s-au retras o parte din punctele thank you?
1 Soluţie acceptată‚

andrei_pinti
Junior
Buna @dragos_rosu, dacă nu ai consumat din punctele thank you e bine de știut ca punctele thank you mai vechi de 3 ani îți vor fii anulate, asta e politica Orange. Iar dacă te referi la valoarea lor, trebuie sa știi.ca Orange pe o perioada de câteva luni a triplat valoarea punctelor Orange. Un punct in magazinele Orange fizice sau la achiziționare de produse fără prelungire de contract 1 punct = 0.1 euro. In magazinele online cu prelungire contract 1 punct = 0.15 euro. In perioada campaniei un punct valora triplu adică 1 punct = 0.3 euro. Îți recomand sa verifici in aplicația My Orange secțiunea beneficii pentru a vedea instoricul punctelor tale thank you acumulate pana in prezent precum și anularea celor mai vechi de 3 ani. Sper ca ți-am fost de ajutor . 🙂

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Salut! Daca incerci sa faci o achizitie online si ai mai putine puncte acum, este pentru ca timp de cateva luni, Orange a avut o campanie de triplare a punctelor, astfel ca, punctele valorau triplu la achizitia online a unui telefon cu abonament pe 24 de luni.. campania de triplare a punctor s-a incheiat.. Tu ai acelasi numar de puncte, dar, nu mai valoareza online triplu, doar cu 50% mai mult.. Gasesti in aceste link-uri mai multe informatii.. https://comunitate.orange.ro/questions/2430862-incheiat-triplare-valoare-puncte-thank-you-achizitie-magazin-online https://comunitate.orange.ro/questions/2459805-injumatatit-valoarea-punctelor-thank-you Daca este vorba despre altceva, decat faptul ca valoarea lor online nu se mai tripleaza, atunci va trebui sa contactezi serviciul clienti, sa faca o verificare a contului tau de client.. pe chat sau la numarul unic 300.. https://www.orange.ro/contact/

DanielaH
Moderator
@dragos, ne dai, te rog, mai multe informații? De unde ți-ai dat seama că ți-au fost retrase puncte? Din contul tău My Orange sau din magazinul online? Este posibil ca o parte din puncte să fi expirat?

dragos_rosu
Junior
Pentru ca aveam peste 300de puncte luna trecuta și acum mai am 50. Numai de furat sunt in stare. La noi e o stare generală. Punctele le-am acumulat în mai mult de 1 an

DanielaH
Moderator
@dragos, poți atașa un screenshot din My Orange cu informația despre punctele Thank You, ascunzând datele personale? Mulțumim.

Jay
Campion certificat
Te referi la puncte sau la valoarea lor in euro? Au scazut punctele sau valorea lor in euro? Pana luna trecuta, cat a fost valabila promotia, 300 de puncte valorau 90 de euro, la achizitia online a unui telefon cu abonament.. acum aceleasi 300 de puncte valoreaza 45 de euro, la achizitia online a unui telefon cu abonament.. In magazinul fizic, 30 de puncte valoreaza 30 de euro.. Calculul valorii punctelor se face inmultind numarul de puncte cu 0.1, pentru magazinul fizic si numarul de puncte inmultit cu 0.15 pentru magazinul online.. Cat a fost valabila promotia, in online numarul de puncte se inmultea cu 0.30.. Fara a lua in calcul promotiile care au aparut de-a lungul timpului, 10 puncte = 1 euro. Gasesti informatii despre programul Orange thank you in link.. https://www.orange.ro/orange-thank-you/

DanielaH
Moderator
@dragos_rosu, ai clarificat situația cu puncteșe Thank You pe care ne-ai descris-o aici? Revino, te rog, și oferă-ne mai multe detalii. Cu siguranță răspunsul tău îi va ajuta și pe alți membri ai Comunității. Iar dacă răspunsurile primite aici te-au ajutat, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. Te așteptăm!

andrei_pinti
Junior
Buna @dragos_rosu, dacă nu ai consumat din punctele thank you e bine de știut ca punctele thank you mai vechi de 3 ani îți vor fii anulate, asta e politica Orange. Iar dacă te referi la valoarea lor, trebuie sa știi.ca Orange pe o perioada de câteva luni a triplat valoarea punctelor Orange. Un punct in magazinele Orange fizice sau la achiziționare de produse fără prelungire de contract 1 punct = 0.1 euro. In magazinele online cu prelungire contract 1 punct = 0.15 euro. In perioada campaniei un punct valora triplu adică 1 punct = 0.3 euro. Îți recomand sa verifici in aplicația My Orange secțiunea beneficii pentru a vedea instoricul punctelor tale thank you acumulate pana in prezent precum și anularea celor mai vechi de 3 ani. Sper ca ți-am fost de ajutor . 🙂