Vreau sa fac un abonament

Alexandra_33
Începător
As vrea sa fac un abonament dar acum câțiva ani am făcut un abonament la alta rețea și nu l-am mai plătit... se poate sa fac unul la Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Dacă ești in baza de date pentru persoane care nu si-au mai achitat datoriile este posibil sa fii refuzata, dar, la fel de bine este posibil sa poti face abonament si, sa ti se ceara niste bani în avans, din care sa ți se oprească lunar pentru facturi.. numai vorbind direct cu un consultant poti afla exact.. noi, ca și clienți, iti putem spune din ce am întâlnit sau auzit..

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Buna! Dacă ești in baza de date pentru persoane care nu si-au mai achitat datoriile este posibil sa fii refuzata, dar, la fel de bine este posibil sa poti face abonament si, sa ti se ceara niste bani în avans, din care sa ți se oprească lunar pentru facturi.. numai vorbind direct cu un consultant poti afla exact.. noi, ca și clienți, iti putem spune din ce am întâlnit sau auzit..

FLo1
#StarMember
@Alexandra: ai incercat intr-un Orange Shop sa vezi o oferta/raspuns? Vei primi mai multe clarificari. Incearca si revino cu un raspuns la acest topic.

Alexandra_33
Începător
Mâine am sa merg într-un Orange Shop și aflu

Alexandra_33
Începător
Am auzit tot felul de răspunsuri și ca pot și ca nu pot... am auzit ca după 4 ani ești scos din baza de date și ca poți face abonamentul fără nicio problema, alții mi au spus ca pot face abonament pt ca fac cu o cartela pe care o am de 2 ani de zile

FaraUnID
Campion certificat
@Alexandra_33 De refuzat nu prea au cum, din moment ce datoria ta a fost la un alt furnizor. Si mai exista si abonamentele de tip SIM Only unde perioada minima contractuala este de 30 zile. Cel mai probabil vor solicita depunerea unei garantii aka plata in avans, suma ce va fi restituita la finalul contractului daca intre timp nu au fost probleme.

Marinica
Începător
Incearca sa faci un abonament YOXO