Anulare abonament Yoxo

cosontheweb
Începător
Trec de la un abonament mai vechi la un abonament Yoxo. Daca ma răzgândesc si inchid abonamentul Yoxo in max 14 de la activare, numarul revine automat la abonamentul de dinainte sau rămâne fara abonament?
Mulțumesc
1 Soluţie acceptată‚

Pancetta
Angajat Orange
Buna. Dupa ce am renuntat la abonamentul Yoxo, am primit resurse (min si SMS) valabile o zi, iar numarul "a ramas" prepay in perioada de gratie (poate fi folosit pentru primire apeluri). Pe acel numar de telefon poti alege, ulterior renuntarii la Yoxo, orice configuratie vei dori: sa ramana prepay, sa il treci pe abonament sau sa te intorci la Yoxo. Mai ales ca abonamentul e, asa cum spui, "mai vechi", nu vei avea posibilitatea sa revii la el. Sper sa iti fie de folos aceste detalii.

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember
Numarul nu revine automat la abonamentul de dinainte. Numarul revine la un abonament nou (ales in functie de oferta) sau la prepay (activat initial cu o optiune de 5€) sau.... dispare daca nu te razgandesti si poate vei dori ulterior sa-l reactivezi ca yoxo. In termen de 14 zile poti renunta la yoxo fara penalitati, dar asta nu inseamna ca poti reveni la ceea ce ai avut inainte.

Pancetta
Angajat Orange
Buna. Dupa ce am renuntat la abonamentul Yoxo, am primit resurse (min si SMS) valabile o zi, iar numarul "a ramas" prepay in perioada de gratie (poate fi folosit pentru primire apeluri). Pe acel numar de telefon poti alege, ulterior renuntarii la Yoxo, orice configuratie vei dori: sa ramana prepay, sa il treci pe abonament sau sa te intorci la Yoxo. Mai ales ca abonamentul e, asa cum spui, "mai vechi", nu vei avea posibilitatea sa revii la el. Sper sa iti fie de folos aceste detalii.