Cum pot sa trec la un abonament mai mic?

b19llx
Începător
cum pot sa trec la un abonament mai mic?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Depinde ce vechime ai, pentru ca, daca abonamentul tau a trecut de perioada minima contractuala poti vorbi la serviciul clienti, la numarul unic 300, sau pe chat din contul tau My Orange, sa soliciti oferta de fidelizare, poti vorbi si intr-un magazin Orange, daca ti-e la indemana, sa vezi ce oferte au, iar, pentru inceput, poti face o simulare, tot din contul tau My Orange, insa, pe site sunt preturile stadard, la fidelizare. daca te incadrezi, poti obtine o reducere.. Gasesti variantele de contact aici.. https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-contactez-serviciul-clieni-187

3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Buna! Depinde ce vechime ai, pentru ca, daca abonamentul tau a trecut de perioada minima contractuala poti vorbi la serviciul clienti, la numarul unic 300, sau pe chat din contul tau My Orange, sa soliciti oferta de fidelizare, poti vorbi si intr-un magazin Orange, daca ti-e la indemana, sa vezi ce oferte au, iar, pentru inceput, poti face o simulare, tot din contul tau My Orange, insa, pe site sunt preturile stadard, la fidelizare. daca te incadrezi, poti obtine o reducere.. Gasesti variantele de contact aici.. https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-contactez-serviciul-clieni-187

Vio73
#StarMember
Salutare! Doar în ultimele 3 luni contractuale sau după ce ești în afara perioadei contractuale se poate face acest lucru. Se ia legătura cu cei de la Serviciul clienți prin una dintre modalitățile pe care le ai la îndemână și se cere o nouă ofertă. Plus că depinde și de ce înțelegi mai mic. Adică nu te aștepta să fie mai mic de 6-7 euro! Ai informații și aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2001998-cere-oferta Succes!

FaraUnID
Campion certificat
Depinde ce abonament ai acum, depinde cata perioada minima contractuala exista, depinde de vechimea in retea, depinde de bpnitatea ta ca si client, depinde de mai multi factori. In principiu daca perioada minima contractuala este zero sau este pe final, poti solicita o discutie cu cei de la ofertari. Acuma.... daca in momentul de fata detii deja un abonament de 5 - 6 euro, sansele sa-l faci mai mic sunt extrem de mici.