Pachetele Healthy Home, Safe Home si Bright Home

observator
Junior entuziast
Salut,
In numarul de anul acesta al Revistei Orange Shop aparut zilele trecute, https://www.orange.ro/revista-orange-shop/ la pagina 12 / 60, in sectiunea Personalizeaza-ti pachetul Orange Love, apare o caseta cu Gadget-uri pentru casa ta, unde sunt prezentate 3 pachete cu produse marca Xiaomi: Health, Safe si Bright, cu preturi incepand de la 1 Euro/ luna.
Doream sa stiu cum pot obtine mai multe informatii despre aceasta oferta, caci pe portalul orange.ro nu gasesc nimic despre aceste pachete?
Ce reprezinta acea taxa lunara, rate sau un abonament lunar care se ataseaza pachetului Orange Love?
Multumesc anticipat pentru clarificari
1 Soluţie acceptată‚

Salut, observator! Oferta prezentata in revista este disponibila doar in Orange Shop. Pachetele Smart Home Xiaomi sunt formate din 3, respectiv 5 produse, iar acestea pot fi achizitionate in rate pe factura Orange sau in rate prin My Reserve (aici se aplica dobanda aferenta). De asemenea, produsele pot fi cumparate si separat, fara un pachet Orange Love. Pentru orice achizitie iti recomandam sa mergi in orice Orange Shop, deoarece oferta este disponibila doar acolo.

4 Răspunsuri 4

MihaelaC
Community Manager
Salut. Știam doar de astfel de pachete: https://www.orange.ro/magazin-online/accesorii/accesorii-smart-home/pachetul-complet-de-senzori Îmi pare rău pentru că nu te putem ajuta acum cu informații, dar ne interesăm cu privire la pachetele menționate în revistă și revenim.

Fastfurios20
Junior entuziast
Soluția Orange Smart Home poate fi achiziționată printr-un abonament lunar de 10 euro pe o perioadă de 12 luni și include un dispozitiv central la care sunt conectate echipamentele, un SIM de date mobile pentru back-up, notificări nelimitate pe e-mail și SMS (pentru clienții Orange) și acces la aplicația Orange Smart Home ce permite monitorizarea și controlul casei. Soluția Orange Smart Home poate fi personalizată cu echipamentele dorite ce pot fi achiziționațe separat. Portofoliul Orange include și senzori pentru ușă/fereastră, de fum, de mișcare, priză inteligentă, cameră Wi-Fi. Mai mult, pachetele predefinite de senzori Orange Smart Home beneficiază de reduceri de până la 20% față de prețul standard al dispozitivelor conectate achiziționate individual: Pachetul de protecție standard (un senzor de ușă și un senzor de mișcare): 49€ Pachetul de prevenție (un senzor de fum și un senzor de inundație): 59€ Pachetul protecție avansată (un senzor de ușă, un senzor de mișcare și o cameră Wi-Fi): 99€ Pachetul complet de senzori (senzor de mișcare, cameră Wi-Fi, senzor de fum, senzor de inundație și priză inteligentă): 159€. Aceasta e oferta pentru pachete senzori.O zi buna

FaraUnID
Campion certificat
Solutia Orange Smart Home propusa de Orange a fost un fiasco inca dinainte de lansare si un esec (,) comercial de promortii pentru Orange Romania. Un serviciu mort din fasa, prin prisma faptului ca asa cum este ea oferita de Orange este un serviciu incomplet si care evolueaza extrem, extrem de lent. Echipamentele alea (nb Xiaomi) prezentate in brosura nu necesita un abonament dedicat pentru a functiona si sunt independente de operatorii telecom. Necesita in schimb conexiune la internet + aplicatia dedicata de management care si aceasta aplicatie este gratuita. Prin urmare cred ca preturile prezentate sunt ratele lunare la achizitie impreuna un un pachet Love pentru 24 de luni pentru ca nu vad de ce ai plati un abonament lunar pentru a utiliza un servicu care este oferit gratuit de chiar de catre producator, in speta Xiaomi.

Salut, observator! Oferta prezentata in revista este disponibila doar in Orange Shop. Pachetele Smart Home Xiaomi sunt formate din 3, respectiv 5 produse, iar acestea pot fi achizitionate in rate pe factura Orange sau in rate prin My Reserve (aici se aplica dobanda aferenta). De asemenea, produsele pot fi cumparate si separat, fara un pachet Orange Love. Pentru orice achizitie iti recomandam sa mergi in orice Orange Shop, deoarece oferta este disponibila doar acolo.