Telefon Huawei P30 pro in rate

AndreiIonut
Începător
Salut, am fost la un magazin orange si am intrebat de un telefon Huawei P30 pro, daca il pot lua in rate si cat ma costa. Mi-a zis ca trebuie sa dau in avans 20 de milioane, nu se poate sa mai se adauge mai mult de plata si sa nu mai platesc in avans ?
2: Se poate face un abonament in romania si cineva sa-l plateasca cu cardul din italia?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
@AndreiIonut Ai posibilitatea sa-l cumperi in rate prin urmatoarele metode: - rate direct pe facura Orange, adica prin finantare Orange. Aici se poate solicita avans in functie de valoare abonamentului si istoricul tau Orange; - prin intermediul unui card de credit emis de una din bancile comerciale de la noi, adica acele achizitii in 6, 12, 24 de rate lunare egale. Daca nu te afli pe la biroul de credit, prin metoda asta nu ar trebui sa platesti nimic in avans. In alta ordine de idei, 2000 avans la un telefon al carui pret este de cca 2800 lei?!?!?!?

4 Răspunsuri 4

MihaelaC
Community Manager
Salut! Poți face și o simulare în magazinul online, dar presupun ca ai discutat cu cei din shop toate variantele pe care le ai la dispoziție conform contului tău. Factura da, se poate plăti cu cardul. Aici ai toate variantele de plată factură: https://www.orange.ro/servicii/plata-factura/

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ți s-a spus așa, poate ai avut ceva probleme în trecut, adică întârzieri la plata facturilor, restanțe, etc. Încearcă și o simulare din Magazinul online, fiind logat în My Orange: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/huawei-p30-pro-128gb-dual-sim-aurora-blue Poate reușești fără bătăi de cap suplimentare! Plata abonamentului se poate face de oriunde, evident cu cardul. Succes!

Jay
Campion certificat
Salut! La 2000 de lei cât ar trebui sa dai avans, e aproape pretul telefonului.. Daca nu îl poți plati si il vrei neapărat, poti face un credit.. consecința ar fi ca platesti mai mult per total, dar, mai puțin lunar si fara avans.. daca îndeplinești condițiile de acordare..

FaraUnID
Campion certificat
@AndreiIonut Ai posibilitatea sa-l cumperi in rate prin urmatoarele metode: - rate direct pe facura Orange, adica prin finantare Orange. Aici se poate solicita avans in functie de valoare abonamentului si istoricul tau Orange; - prin intermediul unui card de credit emis de una din bancile comerciale de la noi, adica acele achizitii in 6, 12, 24 de rate lunare egale. Daca nu te afli pe la biroul de credit, prin metoda asta nu ar trebui sa platesti nimic in avans. In alta ordine de idei, 2000 avans la un telefon al carui pret este de cca 2800 lei?!?!?!?