Diferență între oferte prepay și abonament

Cristinel_4
Junior
Bună ziua. De ceva timp am observat că clienții prepay sunt mai avantajați față de cei cu abonament, și sunt nedumerit care ar fi mai avantajos? și care este cauza acestei diferențe? Menționez că dețin un abonament în care administrez 3 numere de telefon.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@Cristinel, uite aici 2 topicuri similare care sper să te ajute. Sunt păreri și experiențe ale membrilor Comunității despre abonament versus Prepay.

https://comunitate.orange.ro/questions/2002000-abonament-prepay

https://comunitate.orange.ro/questions/2149016-aleg-oamenii-abonamentele

Pentru mai multă eficiență, înainte de a adauga o întrebare, folosește bara de căutare și vezi dacă întrebarea ta nu are deja un răspuns.

În momentul in care formulezi întrebarea, îți sunt oferite și intrebări similare și în felul acesta vei evita dublarea unui subiect deja dezbătut.

5 Răspunsuri 5

And04
Senior
Salutare! Cel mai bine este sa vorbiti cu un consultant, sunand la numarul 300. Personal, la mine in famile sunt 3 persoane cu abonament, cu vechime de 19 ani...Am primit un abonament de 6 euro...cam atat. In rest nu avem alte beneficii...ne mai scoatem cu ofertele si punctele TY. Toate cele bune!

DanielaH
Moderator

@Cristinel, uite aici 2 topicuri similare care sper să te ajute. Sunt păreri și experiențe ale membrilor Comunității despre abonament versus Prepay.

https://comunitate.orange.ro/questions/2002000-abonament-prepay

https://comunitate.orange.ro/questions/2149016-aleg-oamenii-abonamentele

Pentru mai multă eficiență, înainte de a adauga o întrebare, folosește bara de căutare și vezi dacă întrebarea ta nu are deja un răspuns.

În momentul in care formulezi întrebarea, îți sunt oferite și intrebări similare și în felul acesta vei evita dublarea unui subiect deja dezbătut.

Jay
Campion certificat
Salut! Ce diferențe ai observat tu? Poti sa dai niște exemple? Cu siguranță fiecare varianta are avantaje/ dezavantaje, depinde ce nevoi are fiecare si ce cântărește mai mult..

Tinu8989
Junior
Pe Prepay ai mai multe benefici si e mai ieftin decat pe abonament se merita mai bine pe prepay

Vio73
#StarMember
Din punctul meu de vedere merită să ai prepay doar dacă folosești doar vocea de la Orange. Dacă ai mai multe servicii, poți forma pachete Love, Family, cu reduceri importante și cu bonusuri pe cont, iar atunci nu știu dacă mai este avantajos prepay-ul. Dar fiecare alege în funcție de preferințe și nevoi!