Ce telefon mi-ați recomanda la reînnoire contract?

Cristinel_4
Junior
Bună ziua. Foarte curând trebuie să reînnoiesc contractul la unul din numere pe care îl administrez, și aș dori să știu ce telefon mi-ați recomanda de un buget mediu.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Modele de la Samsung: - Samsung Galaxy A41 - Samsung Galaxy A51 - Samsung A21s Modele Huawei (daca nu te deranjeaza lipsa pachetului Google) - Huawei Nova 5T are Google pe el - Huawei P30 Lite are Google pe el - Huawei P Smart Z are Google pe el - Huawei P40 Lite - Huawei P40 Lite 5G Modele TCL - TCL T1 Lite - TCL PLEX Modele Xiaomi - Xiaomi Redmi Note 9 - Xiaomi Redmi Note 8T

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Salut! Asta tine si de preferințele personale.. Gasesti un topic asemanator in link.. https://comunitate.orange.ro/questions/2430722-orange-plata-avans-recomandare-telefon-budget-maxim-2000lei

FaraUnID
Campion certificat
Din moment ce intrebarea este la formulata la un mod mult prea general si raspunsul ar trebui sa fie pe masura: Ala care se muleaza cel mai bine pe nevoile tale de comunicare, pe activitatea ta de zi-cu-zi si care se incadreaza in bugetul tau. Mai bine ne spui o suma, daca preferi o anumita marca, un anumit sistem de operare, o configuratie minima si in functie e aceasta o sa primesti si recomandari!

Cristinel_4
Junior
Mulțumesc pentru atenție și răspuns. Îmi cer scuze că am formulat întrebarea mult prea generalistă dar parcă am scris un telefon de buget mediu (1700-1800)

FaraUnID
Campion certificat
Modele de la Samsung: - Samsung Galaxy A41 - Samsung Galaxy A51 - Samsung A21s Modele Huawei (daca nu te deranjeaza lipsa pachetului Google) - Huawei Nova 5T are Google pe el - Huawei P30 Lite are Google pe el - Huawei P Smart Z are Google pe el - Huawei P40 Lite - Huawei P40 Lite 5G Modele TCL - TCL T1 Lite - TCL PLEX Modele Xiaomi - Xiaomi Redmi Note 9 - Xiaomi Redmi Note 8T

svetalex
Senior certificat
Eu mi-am reinnoit contractul prin luna mai și am ales Huawei Nova 5T (are Google pe el). Sunt mulțumită de alegerea făcută, însă dacă alegi acest telefon să îți iei o husă chiar din momentul achiziție. Eu l-am purtat cam 2 săptămâni fără husă și s-a zgâriat destul de tare pe spate și pe geamul camerelor (zgârieturile nu au afectat calitatea fotografiilor pentru că sunt chiar între camere și în zona blițului)

Sarah_Amina
Junior entuziast
Eu xiaomi redmi 9A am preluat . - mulțumitã cã nu are led şi la camerã opțiunea cu afişarea camerei redmi9 A la poze si clipuri video. Dar nu am avut destule informatii date de operator şi buget.

Ervin2801
Junior entuziast
Huawei, Xiaomi sunt foarte ok și prețurile sunt accesibile.