Panelul Customer Voice - accesare recompensa prin Orange Money

observator
Junior entuziast
Salutare,
Sunt activ in panelul Customer Voice (https://www.orange.ro/customer-voice/) de mai bine de un an si m-am bucurat sa vad inca de la inceput ca odata atinsa limita minima de 5 Euro, rascumpararea recompensei se poate face si prin Orange Money.
In realitate, de mai bine de 8 luni, cel putin de la inceputul anului am observat eu, in meniul Optiuni Recompensa, nu poti transfera suma castigata in contul Orange Money, mesajul fiind: Ne pare rau, momentan modalitatea de retragere prin Orange Money nu este disponibila. Vom reveni imediat ce finalizam implementarea.
O intrebare adresata Serviciului Clienti acum 3 luni privitoare la un timp estimativ de implementare, nu a returnat un raspuns exact, nici macar orientativ.
Utilitatea panelului este una foarte mare si de impact pentru a-ti intelege clientii, iar optiunea de recompensa si rascumpararea ei prin Orange Money este atractiva pentru clientii Orange care aleg astfel sa interactioneze si mai mult cu produsele si serviciile.
As aprecia daca moderatorii ar putea transmite aceasta solicitare catre departamentele abilitate pentru a finaliza implementarea optiunii de rascumparare prin Orange Money.
Multumesc mult
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut tuturor! Avem vești bune pentru voi!

Din 2 iunie recompensele obținute în urma completării chestionarelor din Customer Voice se pot retrage  și prin aplicația Orange Money.

Am publicat aici un topic cu pasii care trebuie urmați pentru retragerea banilor.

6 Răspunsuri 6

DanielaH
Moderator
@observator, ne bucurăm că apreciezi utilitatea panelului Customer Voice și îți mulțumim pentru completarea sondajelor de acolo. Într-adevăr, feedbackul vostru este foarte important pentru noi și ne ajută să îmbunătățim periodic produsele și serviciile Orange. Vom transmite solicitarea ta către colegii noștri și vom reveni și aici dacă vom avea informații suplimentare.

Vio73
#StarMember
Ultima dată, mie mi s-a transferat o sumă prin intermediul unui cont Pay pal, pentru că nu aveam Orange Money atunci. Cel puțin, așa mi s-a spus!

FLo1
#StarMember
Nu stiu de ce nu ar functiona, poate e o problema interna a Orange sau poate pentru ca bonificatia observ ca este in euro iar orange Money e in lei. Dar oricum ai varianta rezerva pe paypal. Deci daca vrei sa transferi vreo bonificatie eu cred ca e ok si prin paypal.

DanielaH
Moderator
@observator, colegii noștri au primit cu bucurie feedbackul tău și îți mulțumesc. Ne-au transmis că se lucrează la acest proiect (de plată a recompenselor prin Orange Money) și ne-au dat ca termen estimativ de implementare prima jumătate a anului viitor. Orange Money este un produs relativ nou pe piață și în acest moment există mai multe dezvoltări în lucru. Până atunci varianta PayPal rămâne în continuare viabilă pentru retragerea banilor. Colegii ne vor ține la curent cu evoluția dezvoltării și de îndată ce vom avea informații noi le vom posta aici.

DanielaH
Moderator

Salut tuturor!

Avem vești bune pentru voi!

Din 2 iunie recompensele obținute în urma completării chestionarelor din Customer Voice se pot retrage și prin aplicația Orange Money.

Am publicat aici un topic cu pasii care trebuie urmați pentru retragerea banilor.

DanielaH
Moderator

Salut tuturor! Avem vești bune pentru voi!

Din 2 iunie recompensele obținute în urma completării chestionarelor din Customer Voice se pot retrage  și prin aplicația Orange Money.

Am publicat aici un topic cu pasii care trebuie urmați pentru retragerea banilor.