Un apel efectuat la care nu s-a raspuns apare in desfasurator?

iulliann
Începător
Un apel efectuat dar la care nu mi s-a raspuns sau nu a intrat casuta vocala, apare in desfasurator convorbiri efectuate sau se inregistreaza in baza de date Orange?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Se inregistreaza la desfasurator apeluri efectuate, fiindca apelul a fost initiat chiar daca nu ti s-a si raspuns. Atasez si un exemplu de desfasurator in care arata apelurile initiate si la care am vorbit, dar si apelurile efectuate fara a raspunde cel apelat, precum si accesarile de net.

7 Răspunsuri 7

Miha_Z
#StarMember
Se inregistreaza la desfasurator apeluri efectuate, fiindca apelul a fost initiat chiar daca nu ti s-a si raspuns.

Razvan
#StarMember
Nu cred că apare, că nu a fost finalizat.

Miha_Z
#StarMember
@Razvan eu consider ca in desfasurator apar toate apelurile efectuate si cele la care ti se raspund si in dreptul lor ai secundele/ minutele vorbite, dar si apelurile initiate si la care nu ti s-a raspuns si arata 00:00 sau -

Miha_Z
#StarMember
Se inregistreaza la desfasurator apeluri efectuate, fiindca apelul a fost initiat chiar daca nu ti s-a si raspuns. Atasez si un exemplu de desfasurator in care arata apelurile initiate si la care am vorbit, dar si apelurile efectuate fara a raspunde cel apelat, precum si accesarile de net.

FLo1
#StarMember
Este inregistrat fiecare apel initiat, chiar daca nu s-a raspuns la apel. Acele apeluri apar cu zero durata si zero cost. De asemenea apar si accesarile de net, nu doar voce, si le poti gasi chiar si cu zero trafic.

Vio73
#StarMember
Ar trebui să apară ca și inițiate, dar cu durată 0.

FLo1
#StarMember
Apelurile initiate dar care nu sunt finalizate apar cu certitudine pe desfasurator. Vezi screenshot-ul de la @Miha Z. Si unul de la mine arata similar. Si valabil indiferent ca ai abonament sau prepay. Mai mult, apare si acces date, nu doar voce.