De ce nu pot plati cu cardul orange money produse de pe joom?

Szabolcs
Explorator entuziast
Buna seara! Am si eu o intrebare: de ce nu pot plati cu cardul orange money produse de pe joom? Am toate casutele bifate inclusiv plata internet, si imi apare plata refuzata cand finalizez comanda. Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Poate este o problema tehnica a celor de la Joom.. eu personal nu folosesc Joom, dar am putut plăti fara probleme pe Ali Express cu cardul Orange.

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Salut! Poate este o problema tehnica a celor de la Joom.. eu personal nu folosesc Joom, dar am putut plăti fara probleme pe Ali Express cu cardul Orange.

Razvan
#StarMember
Și eu am plătit cu cardul online, unde am avut nevoie, nu am întâmpinat probleme. Cu alt card ai reușit să plătești/finalizezi comanda?

Szabolcs
Explorator entuziast
Cu alt card am reusit. Poate ca nu au acord cu joom. Chiar am sa incerc pe ali. Multumesc!

FLo1
#StarMember
Ca e VISA, ca e MASTERCARD nu ar trebui sa fie probleme. Emis de banca X sau IFN-ul Y...nu conteaza. Doar fonduri suficiente sa fie pe el. Mai incearca si vezi daca persista eroarea (sau daca e la fel). Eu nu am avut probleme pe joom cu un card mastercard.

Szabolcs
Explorator entuziast
Am incercat trei zile la fel nimic, apoi am comandat pe ali acolo am putut plati. Cred ca joom e problema.

Vio73
#StarMember
Probabil că e așa cum ai spus, adică nu a vreun acord cu cei în cauză. Dacă a mers cu alt card, iar cu cel în cauză ai încercat mai multe zile la rând, e clar o problemă.

MihaelaC
Community Manager
@Szabolcs ne-au confirmat și colegii noștri, site-ul Joom este asemănător celui de la AlliExpress. Cu cardul de la Orange Money, fiind VISA, se pot face plăți pe internet, pe orice site care acceptă carduri VISA. Dacă nu funcționează pe Joom, există posibilitatea ca site-ul respectiv să aibă o problemă.