Serviciile optiunilor orange nu functioneaza

Alice_2
Începător
Serviciile optiunilor iarasi nu functioneaza?
17 Răspunsuri 17

DanielaH
Moderator
@Alice, ne dai, te rog, mai multe detalii? Ce anume nu funcționează?

Jay
Campion certificat
Probabil ai incarcat cartela astazi, de putin timp si, fiind weekend, inca nu s-a actualizat optiunea..

Alice_2
Începător
Cand incerc sa sun international primesc mesajul sa imi verific optiunea. Care are deja minute internationale 788 ca sa fiu exacta. Si este activa pana pe 22 iulie.

Alice_2
Începător
Stie cineva ce se intampla ca deja de jumatate de zi nu pot folosi minutele si absolut nimeni nu raspunde la telefon pentru serviciu clienti.

FLo1
#StarMember
N-are cum sa raspunda, doar e weekend. https://comunitate.orange.ro/questions/2012186-interval-orar-acces-operator-serviciul-clienti

Alice_2
Începător
Programul arata disponibil si in weekend.

FLo1
#StarMember
Fiecare problema este urgenta. Ori trebuie asteptat mai mult, ori e doar pentru gestionarea sesizarilor plasate telefonic / scris.

Alice_2
Începător
Am incercat de 3 ori astazi si aproape 45 de minute am asteptat de fiecare data la telefon. Am plasat si o reclamatie si atunci voi astepta raspuns, dar nu este ok ca aceeasi problema sa apara in aceeasi luna.

Vio73
#StarMember
Poți apela și la Chat Djingo sau din My Orange, secțiunea Contact.Sper ca de data asta să fie cu noroc și să nu mai întâmpini probleme. Succes!

Razvan
#StarMember
Sunt disponibile doar 100 minute internaționale în Extraoptiune, dacă le-ai consumat deja, nu mai poți apela.

FLo1
#StarMember
Mai incearca sa suni. Speranta de obicei e cea care te lasa balta in astfel de situatii.

Alice_2
Începător
Da, acele 100 de minute nu le consum niciodata pe toate si acum deodata nu mai exista.

Anca07
#StarMember
Alice, e vorba de minute internationale pe fix sau mobil? S-a rezolvat problema?

iuiu88
Cunoscător
Salut, Alice ! Ai mai incercat sa suni international pana acum ? De cate ori ai mai intampinat aceasta problema ? Eu nu folosesc minutele internationale lunar, dar din cand in cand, mai sun in Chicago si nu am patit sa am probleme, decat daca persoana de la celalalt capat avea telefonul inchis/fara semnal . Poate poti incerca o resetare a telefonul, dupa re-insertia cartelei sim ?