iPhone 11 pro in rate

ovidiui1231
Începător
Am abonament de 14 ani si 4 luni (orange me 8), este vreo posibilitate sa achizitionez iph 11 pro in rate pe factura fara avansul de 2000lei ?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
@ovidiui1231, de unde ai informatia cu avans de 2000 lei? Ai discutat cu un consultant si ti-a spus asta sau ai facut o simulare in contul tau My Orange? Eu am facut o simulare din My Orange si nu-mi arata avans, dar, nu-mi arata nici abonamentul de 8 euro (care nu are acces la roaming).. imi arata incepand de la 10 euro.. Insa am pus in cos un Iphone pro la pretul de 4800 lei.. Daca tu vrei sa iei vreunul din celalalte modele de 6500-7000 lei, probabil de aici si avansul.. din ce am observat, cand am mai facut alte verificari in ultimele luni, ratele pe factura nu pot depasi 1000 de euro, daca nu cumva s-a mai schimbat ceva recent.. deci, avansul reprezinta ce depaseste aceasta suma.. cel putin, la concluzia asta am ajuns eu..

3 Răspunsuri 3

FaraUnID
Campion certificat
De cativa ani buni, la Orange, vechimea in retea a devenit apa de ploaie la repozitionare abonament si achizitie telefon. Spre exemplu, un abonat nou, are parte de oferte mult mai bune in comparatie cu un abonat care are XX ani vechime in retea si facturi lunare de 40 euro. Daca ai efectuat o simulare si ti-au cerut suma respectiva, sansele de a renunta la ea sunt infirme. In acesta perioada punctele OTY se tripleaza in online. Daca ai ceva puncte, aceste se pot folosi pentru a reduce pretul final al telefonului.

Jay
Campion certificat
@ovidiui1231, de unde ai informatia cu avans de 2000 lei? Ai discutat cu un consultant si ti-a spus asta sau ai facut o simulare in contul tau My Orange? Eu am facut o simulare din My Orange si nu-mi arata avans, dar, nu-mi arata nici abonamentul de 8 euro (care nu are acces la roaming).. imi arata incepand de la 10 euro.. Insa am pus in cos un Iphone pro la pretul de 4800 lei.. Daca tu vrei sa iei vreunul din celalalte modele de 6500-7000 lei, probabil de aici si avansul.. din ce am observat, cand am mai facut alte verificari in ultimele luni, ratele pe factura nu pot depasi 1000 de euro, daca nu cumva s-a mai schimbat ceva recent.. deci, avansul reprezinta ce depaseste aceasta suma.. cel putin, la concluzia asta am ajuns eu..

ovidiui1231
Începător
@Jay nu am discutat inca cu un consultant Orange, prin simulare mi-a dedus cei 2000 lei. Si varianta este iphone 11 pro de 64 la 4.800 (more or less).