[Încheiat] Se mai primește 10% înapoi la plata facturilor cu Orange Money?

Veronica_2
Junior entuziast
Se mai primește 10% înapoi la plata facturilor cu Orange Money?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
In topicul pentru care am pus link in primul raspuns, cat si in link-ul cu informatii de eligibilitate, vei gasi informatia ca "Suma se primește inapoi în cont în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică."... deci, daca toate conditiile au fost indeplinite, probabil vor intra luni, cel tarziu marti..

29 Răspunsuri 29

Jay
Campion certificat
Buna! Eu cred ca da, conform informatiilor prezente pe site.. dar, s-a mai intamplat sa mai fie intarzieri.. Ai indeplinit toate conditiile si inca nu i-ai primit? Gasesti in acest topic mai multe informatii.. https://comunitate.orange.ro/questions/2360088-rezolvat-primit-contul-orange-money-10 Sau aici... din ce vad, oferta inca este valabila.. pana la 10 septembrie, deocamdata.. https://www.orange.ro/money/oferte/

Veronica_2
Junior entuziast
Da și luna asta încă nu mi au întrat în cont.

Jay
Campion certificat
In topicul pentru care am pus link in primul raspuns, cat si in link-ul cu informatii de eligibilitate, vei gasi informatia ca "Suma se primește inapoi în cont în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică."... deci, daca toate conditiile au fost indeplinite, probabil vor intra luni, cel tarziu marti..

Veronica_2
Junior entuziast
Mulțumesc pt. răspuns.

FLo1
#StarMember
@Jay: Problema cred ca era 《de ce "in primele 10 zile lucrătoare" inseamna ziua 10, chiar 11 si nu este ziua 1 sau 2?

Jay
Campion certificat
@Flo, pai vezi, dacă n-am citit printre rânduri?!.. :) Dar, aveam raspuns si la asta.. pentru unii clienti cred ca este si 1-2 ale lunii in functie de ordinea în care au îndeplinit condițiile de eligibilitate.. Pana în ultima luna, nu am vazut întrebarea asta in comunitate, de aici înțeleg ca pana în ultima luna primeau acei 10% mai repede.. acum, cred ca s-a produs ceva înghesuială..

Ascary
Campion certificat
Nici eu nu i-am primit inca. De regula primeam pe 9-10 sau 11 ale lunii,dar cum se intampla sa fie weekend cred ca de luni ii voi primi.

Vio73
#StarMember
Nici eu nu am primit încă și am depus o sesizare în acest sens.

Razvan
#StarMember
Luna trecută am primit pe data de 10, însă mă aștept să intre mâine/poimâine, sunt bani în plus, asta e.

Diana
Cunoscător
Nici eu nu am primit ,dar cred ca sunt ceva intarzieri in updatarea aplicatiei .Am platit o factura la RDS pe 9 iulie care mi s-a confirmat ca efectuata prin sms de la RDS,dar in Orange Money imi apare in procesare

TheSpecialist
Maestru
Eu tocmai am primit înapoi cei 10%.

Ascary
Campion certificat
V-am zis ca Orange ne dau banii luni? V-am zis! 🙂

DanielaH
Moderator
@Veronica, ai primit și tu cei 10%?

Veronica_2
Junior entuziast
Bună, încă nu i am primit.