Am făcut un transfer de bani într-un cont iban și se procesează de câteva ore

Morar
Începător
Orange money nu funcționează!
Am făcut un transfer de bani într-un cont iban și se procesează de câteva ore. De ce?
4 Răspunsuri 4

Szabolcs
Explorator entuziast
Daca ati facut transfer de pe Orange Money pe alt iban gen BT, CEC, etc. dureaza cateva ore. Maine cam pe la 10 - 12 o sa primeasca respectivul bani. Incarcarea cardului Orange Money dureaza cateva secunde. Asa am patit si eu.

TheSpecialist
Maestru
Dacă plata a fost efectuată până la ora 9 dimineața în zi lucratoare, suma va ajunge la banca beneficiarului între 1 și 5 zile lucrătoare. Dacă plata a fost efectuată după ora 9 dimineața, suma va ajunge la banca beneficiarului între 2 și 6 zile lucrătoare. De obicei, din experienta proprie pot spune ca banii sunt a 2a zi în contul destinatarului.

Vio73
#StarMember
Și eu am observat că banii ajung a doua zi în contul beneficiarului, lucru ce mi se pare normal. Dacă sunt efectuate plăți la servicii, intră destul de repede.

DanielaH
Moderator
@Morar, s-a procesat transferul?