Top AnTuTu Iunie 2020

FaraUnID
Campion certificat

Rezultatele publicate de AnTuTu includ și dispozitive exclusive pieței chineze. Modelele de la branduri precum iQOO și Meizu încă nu au ajuns pe piețele vestice. Totuși, multe dintre telefoanele din listă sunt disponibile și pe plan internațional.

De asemenea, este interesant cum Oppo, care în anii precedenți nu se afla foarte des în acest top, ocupă acum locul întâi, în timp ce OnePlus, unul dintre brandurile care dominau acest top este abia pe ultimul loc.

Datele folosite de AnTuTu au fost colectate de la utilizatorii care și-au testat telefoanele în perioada 1 iunie – 30 iunie 2020.

TOP 10 TELEFOANE HIGH-END IUNIE 2020

1. OPPO Find X2 Pro – 608.049 puncte
2. Xiaomi 10 Pro – 603.266 puncte
3. Oppo Find X2 – 599.306 puncte
4. OPPO Ace2 – 597.447 puncte
5. iQOO Neo3 – 596.292 puncte
6. Redmi K30 Pro – 593.777 puncte
7. Realme X50 Pro player version – 590.080 puncte
8. iQOO 3 – 587.750 puncte
9. Meizu 17 Pro – 587.527 puncte
10. OnePlus 8 Pro – 584.596 puncte

TOP 10 TELEFOANE MID-RANGE IUNIE 2020

1. Redmi 10X Pro (Dimensity 820) – 402.092 puncte
2. OPPO Reno3 (Dimensity 1000L) – 400.289 puncte
3. Redmi 10X (Dimensity 820) – 398.440 puncte
4. Honor 30 (Kirin 985) – 391.618 puncte
5. Huawei nova7 Pro (Kirin 985) – 384.178 puncte
6. Huawei Nova7 (Kirin 985) – 379.585 puncte
7. Honor X10 (Kirin 820) – 361.585 puncte
8. Honor 30S (Kirin 820) – 360.708 puncte
9. Huawei Nova7 SE (Kirin 820) – 350.892 puncte
10. Oppo Reno4 Pro (Snapdragon 765G) – 349.433 puncte

Sursa - https://www.go4it.ro/content/telefoane-mobile/cele-mai-pu...

7 Răspunsuri 7

svetalex
Senior certificat
Până acum câteva zile nici măcar nu auzisem de Oppo. Uitându-mă în top, nu îmi sunt cunoscute nici Redmi , Realme, Meizu

Jay
Campion certificat
De Meizu nici eu n-am auzit.. nici de iQOO.. celelalte imi sunt cunoscute..

FaraUnID
Campion certificat
Redmi sunt produse de Xiaomi. Realme, Meizu si iQOO sunt targetate mai mult pe piata asiatica si pentru India. Interesant este faptul ca Realme sunt constant in top 10, fie pe high-end, dar mai ales pe top 10 in zona de mid-range.

mihai_13
Maestru
ma dezamagiti , cum sa nu auziti de aceste firme gsm , de ani de zile exista gsmarena https://www.gsmarena.com/makers.php3

Miha_Z
#StarMember
De ce sa fii dezamagit @mihai_13? O fi existand GSMArena, dar eu de exemplu am folosit-o pentru a afla caracteristici la mobilele care ma interesau si-mi erau accesibile, sau pentru a compara diverse modele de telefoane. In opinia ta ar trebui sa luam fiecare tara la rand si sa vedem ce modele de telefoane produc fiecare? Pe mine una ma intereseaza maxim 3 brand-uri, iar restul sunt de umplutura si nu se merita sa-mi incarc memoria cu ele, ca nu mi-ar ajuta la nimic.

Vio73
#StarMember
Interesant topul și se pare că Xiaomi și Oppo stau din ce în ce mai bine în clasament. Urmăresc și eu cu atenție câteva modele și sunt din ce în ce mai uimit de ele. Mulțumim!

Ascary
Campion certificat
Numai "chinezarii" :)))