Pareri folii de sticla cu lichid UV si lampa

Miha_Z
#StarMember
Am cumparat folii de sticla Full Glue cu lichid UV si lampa pentru mobilele noastre. Am mai avut si din sticla dar erau doar cu lipici pe margini si intra praf pe la camera, dar si din silicon si din cauza huselor se ridicau pe margini.
Azi am primit comanda cu foliile amintite, dar sunt curioasa daca ar afecta in vreun fel acel lichid UV display-ul mobilelor.
1 Soluţie acceptată‚

iCSvision
Junior entuziast
Eu folosesc folie de sticla cu lichid si UV de 3 ani. Le recomand cu cea mai mare încredere. In ăștia 3 ani am schimbat o folie pentru ca se dezlipize pe margini de la husa. Ecranul dupa ce am dat folia jos a rămas impecabil, ca la o folie normală de sticlă.

16 Răspunsuri 16

Jay
Campion certificat
Eu nu cred ca afectează.. Cu siguranța sunt verificate și deja li s-a făcut "proba" pana acum..

Ascary
Campion certificat
Si de ce ai cumparat foliile astea?

Miha_Z
#StarMember
Ca sa le pun pe display-ul telefoanelor, sa le protejeze. :)) Doar nu le-am luat sa ma uit la ele. 😉

iCSvision
Junior entuziast
Eu folosesc folie de sticla cu lichid si UV de 3 ani. Le recomand cu cea mai mare încredere. In ăștia 3 ani am schimbat o folie pentru ca se dezlipize pe margini de la husa. Ecranul dupa ce am dat folia jos a rămas impecabil, ca la o folie normală de sticlă.

Miha_Z
#StarMember
Multumesc mult de informatie @iCSvision. Stateam cu grija ca nu cumva acel lichid sa dauneze la display.

Ascary
Campion certificat
Miha din ce-mi aduc eu aminte nici unul din familie nu este docher :)) De ce protectie aveti nevoie atunci? Ii luati din personalitatea telefonului incarcandu-l cu asa zise folii de protectie. Da,recomand huse Armour celor care intradevar au nevoie,insa nu e cazul tau. Il ingreunezi degeaba,touch-ul nu mai are aceeasi sensibilitate si claritate,receptie mai slaba etc Sa stii ca producatorii nu sunt ageamii,stiu ce fac. Atata doar ca pe langa acesti producatori mai sunt si o groaza de manufacturieri care trebuie sa manance si ei o paine. Pune-i un toc finut daca esti mai neatenta si eventual sotului ceva mai zdravan,masculin insa nu va puneti aiurelile alea pe ecrane. In fine,tot cum vrei o sa faci pana la urma,mai ales ca le-ai cumparat deja... ___________________ Bucurati-va de telefoanele voastre,admirati frumusetea lor nu robustetea tocurilor si a foliilor 'de protectie'

Miha_Z
#StarMember
In 8 luni am schimbat la Note o folie din sticla ca intrase praf pe la camera fiind lipita doar pe margine si 2 din silicon. Sper sa fie buna aceasta folie si sa reziste mai mult.

Ascary
Campion certificat
in doi ani n-am schimbat la Note nimic 🙂

Miha_Z
#StarMember
Esti un caz fericit @Ascary. Folia de sticla a fost pusa in Orange shop si dupa 3 saptamani avea praf pe sub ea. Si n-a fost nici ieftina ca stim preturile din Shop. 🙂 Dar am sperat sa fie mai calitativa. Am dat-o jos si am revenit iar la folia din silicon. Noi preferam folii si huse fiindca in buzunare sau genti se ating telefoanele de chei si se zgarie display-ul. Si in plus al meu este mai neatent si telefoanele mai iau si cazaturi. A avut si el Note 9 si s-a impidicat de o sticla ca era concentrat la conversatie, la scapat din mana si culmea e ca a calcat pe el. Si s-a dus telefonul. :))

Vio73
#StarMember
Eu zic și cred că este în regulă. Dacă este special creată pentru anumite modele, atunci, cu siguranță este și utilă, pentru că altfel nu-i mai vedeam scopul. Să o/le folosești cu plăcere!

Miha_Z
#StarMember
Am zis sa revin si eu cu un feedback despre aceste folii. Montarea lor este extrem de grea. Are un lichid care se intinde pe tot display-ul prin apasare usoara. Dar odata ce el incepe sa se intinda si mai da si pe margini apar si goluri de aer care in contact cu lampa UV se fac ca niste "santuri" inestetice. La un telefon am zis ca e prima incercare si n-a fost cu noroc. La al doilea am exersat avand acelasi rezultat negativ. Am mai cumparat inca o folie ca am sperat ca a treia oara va fi cu noroc. Dar n-a fost sa fie.... :(( Am stricat 3 folii si pana la urma am revenit tot la cele din silicon. Noroc ca la telefonul meu la care am incercat de 2 ori sa montez folia de sticla cu lichid si lampa UV aveam folie de silicon reutilizabila si este la a 3 montare cu succes. O pun sub jetul de apa si apoi o asez pe telefon. Felicitari @iCSvision ca ai reusit sa le montezi.

Ascary
Campion certificat
Ar merge si o placuta de beton armat pentru mai multa siguranta :))) (Pur si simplu nu vrei sa te lasi de foliile tale)

Vio73
#StarMember
Eu nu am văzut pe nimeni că folosește așa ceva. Da, folie de sticlă sau de silicon am folosit/folosesc și eu, dar nu cu lichide.

Miha_Z
#StarMember
@Ascary nu-mi place sa vad display-ul zgariat si de aceea le folosesc. Eu am vazut reclame la aceste folii si de aceea am vrut sa le incerc. Dar iti trebuie multa rabdare si pricepere.