Cum transform 5 euro in minute?

Iancu_loredana_
Începător
Am incarcat cu 5€ si as dori sa transform in minute (credit)
1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat

Pentru a activa o opțiune cu minute / internet poți apela gratuit *100#, serviciul SelfCare, ramura Promoții / Opțiuni sau din contul tău My Orange (accesat pe calculator) sau din aplicația My Orange.

Pentru opțiunile cu internet inclus, poți trimite un mesaj scris la numărul 321, cu fiecare cuvânt cheie specific (de exemplu: opţiunea Internet de 5 € credit - trimiți SMS la 321 cu textul „net5”, pentru 6 € credit trimiți SMS cu textul „net6”, etc.)

La activarea unei opțiuni din creditul pe care tocmai l-ai reîncărcat, prin apel/SMS gratuit la numerele dedicate sau apel la 100#, asigură-te că în prealabil ai închis orice sesiune de internet. Astfel, creditul necesar activării opțiunii nu va fi consumat pentru traficul de internet.

Găsești detalii legate de opțiunile  PrePay https://www.orange.ro/prepay/

3 Răspunsuri 3

Miha_Z
#StarMember
Poti transforma creditul in minute prin trimiterea unui mesaj la 321 in care sa notezi optiunea dorita.

FLo1
#StarMember
Transforma simplu activand optiunea de 5€ si primesti minuteeee.... garla, si cu net pe deasupra. N-o sa gasesti conversie mai avantajoasa.

svetalex
Senior certificat

Pentru a activa o opțiune cu minute / internet poți apela gratuit *100#, serviciul SelfCare, ramura Promoții / Opțiuni sau din contul tău My Orange (accesat pe calculator) sau din aplicația My Orange.

Pentru opțiunile cu internet inclus, poți trimite un mesaj scris la numărul 321, cu fiecare cuvânt cheie specific (de exemplu: opţiunea Internet de 5 € credit - trimiți SMS la 321 cu textul „net5”, pentru 6 € credit trimiți SMS cu textul „net6”, etc.)

La activarea unei opțiuni din creditul pe care tocmai l-ai reîncărcat, prin apel/SMS gratuit la numerele dedicate sau apel la 100#, asigură-te că în prealabil ai închis orice sesiune de internet. Astfel, creditul necesar activării opțiunii nu va fi consumat pentru traficul de internet.

Găsești detalii legate de opțiunile  PrePay https://www.orange.ro/prepay/