telefonul nu se mai incarca

lumi_1
Junior
ce mai trebuie sa trimit impreuna cu telefonul, in service? mentionez ca miroase a ars (mufa cablului) cand se incarca de la acumulator. multumesc
6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Buna! Eu am dus doar telefonul si am avut la mine factura, certificatul de garantie si încărcătorul, dar, si-a facut doar o copie dupa factura. Poate n-ar strica sa iei si incarcatorul, sa nu fie si de la el. Oricum se completeaza un proces verbal cu tot ce duci.. Dacă durează reparația si nu ai un telefon de rezerva vorbește pentru telefon pe perioada reparației.. trebuie sa aiba un numar de telefon unde sa te găsească, sa te anunte ca poți merge sa-ti iei telefonul..

Vio73
#StarMember
Trebuie dus telefonul și accesoriile. Să ai factura și garanția când îl prezinți în Shop! Succes!

lumi_1
Junior
multumesc frumos!

Vio73
#StarMember
Cu plăcere și succes!

DanielaH
Moderator
@lumi, ai dus telefonul în service? S-a rezolvat?

lumi_1
Junior
Buna, tel meu a ajuns la echipa de service-orange. Astep sa vedem ce rezolvare are... precizez ca l-am expediat prin intermediul Cargus-ului, in pachet pe langa telefon am atasat contractul +factura achizitie telefon. Asteptam