De ce nu sunt mai mulți Gb în roaming? Nu ma mai pot conecta pe orange pay.

Delia_3
Începător
Nu ma mai pot conecta pe orange pay
3 Răspunsuri 3

Jay
Campion certificat
Mai mulți gb față de ce anume? Exista o politică generală de consum rezonabil în SEE, pe care o aplică toate companiile. Nu poti folosi mai multe resurse în roaming decât în țară.. Gasesti informatii aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/2314589-functionare-roaming-see

DanielaH
Moderator
@Delia, bine ai venit în Comunitate! Ne dai, te rog, mai multe detalii? Ai acces la internet? Doar aplicația Orange Pay nu o poți accesa? Ai depășit cumva limita rezonabilă de consum în roaming?

FaraUnID
Campion certificat
"De ce nu sunt mai mulți Gb în roaming" - Pentru ca prin definitie prin roaming se intelege utilizarea telefonului peste granita in calatorii ocazionale si cu respectarea principiului utilizarii rezonabile. Cel mai probabil ai terminat pachetul de date disponibil in roaming si / sau ai atins principiul utilizarii rezonabile. Volumul de date inclus in abonament sau optiune prepay este calculat dupa formula: 2 x valoare abonament / optiune prepay (fara TVA) : 0.0035 euro