Pot folosi puncte de pe un alt abonament daca titularul abonamentului nu se afla in tara?

Balog_Roland
Junior
Buna, daca nu sunt titularul unui abonament pot folosi punctele de pe acel abonament ca sa pot cumpara un telefon pentru titularul abonamentului care nu se afla momentan in tara?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
In momentul in care se plaseaza comanda titularul de abonament va primi un SMS cu datele de identificare ale comenzii. Prin urmare nu ai cum sa-i faci o surpriza, plus ca risti sa ai probleme dpv legal daca te loghezi pe contul altui abonat si plasezi comezi in numele lui, fara a avea acordul acestuia. In alta ordine de idei, ce cadou supriza poate fi un produs achizitionat din banii sarbatoritului?

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Poti folosi punctele dupa un alt abonament, doar daca titularul ti le transfera tie.. pe numarul tau..

Balog_Roland
Junior
Poi vreau sa fac un cadou de ziua lui face 50 de ani si mna..,deci alta modalitate nu exista sa le pot folosi fara ca el sa afle? 🙂

Jay
Campion certificat
Ii poți spune ca ai tu nevoie de ele și poti sa-i faci oricum surpriză.. 🙂

FLo1
#StarMember
Doar titularul unui abonament isi poate folosi punctele. @Balog Roland: Daca vrei sa-i faci surpriza indura-te si foloseste LEI sau EURO, nu puncte TY.

FaraUnID
Campion certificat
In momentul in care se plaseaza comanda titularul de abonament va primi un SMS cu datele de identificare ale comenzii. Prin urmare nu ai cum sa-i faci o surpriza, plus ca risti sa ai probleme dpv legal daca te loghezi pe contul altui abonat si plasezi comezi in numele lui, fara a avea acordul acestuia. In alta ordine de idei, ce cadou supriza poate fi un produs achizitionat din banii sarbatoritului?

Balog_Roland
Junior
@Flo_1 am 17 ani de unde sa am eu la varsta asta "EURO sau LEI", avand in vedere ca nu lucru,si vroiam sa vad daca pot folosi punctele lui si sa mai pun cativa bani cat am strans si eu,dar oricum multumesc tuturor de informatii 😉

Miha_Z
#StarMember
@Balog Roland ceilalti membri nu aveau de unde sti varsta ta. Oricum ca sa folosesti acele puncte ai nevoie de acordul titularului. Daca el iti ofera datele de logare si permisiunea de a folosi punctele, poti sa-i spui ca vrei sa-ti cumperi tu ceva, ca punctele oricum se pierd daca nu sunt folosite. Daca pe langa puncte mai adaugi si tu pentru achizitionarea cadoului, titularul va aprecia gestul tau si faptul ca te-ai gandit la el.