Pot face două abonamente pentru a primi un telefon la preț redus?

Ioan_2
Începător
Pot face două abonamente pentru a primi un telefon la preț redus?
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @Ioan_2, ‏‏‎ ‎ Da, poti prin programul Orange Family. ‏‏‎ ‎ "Poți cumula reducerile a 2 abonamente Orange Me pentru a cumpăra un smartphone la super preț. Poți cumula reducerile pentru a cumpara un singur telefon prin prelungirea a doua abonamente de voce mobilă sau activarea unui abonament nou pe 24 luni. Ambele numere vor putea cumpăra un telefon la preț standard în următoarele 18 luni, până când vor deveni eligibile pentru fidelizare." ‏‏‎ ‎ Gasesti mai multe detalii in magazinele Orange sau aici https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Tu poti face, dar, asta nu-ti garanteaza ca vei avea reducerea mai mare la telefon.. Reducerea mai mare o primesti la un abonament cu valoare mai mare.. Poti verifica acest lucru facand o simulare pe site-ul Orange din contul tau My Orange.. Vei mai gasi subiecte asemanatoare in comunitate.. folosind bara de mai sus "cauta in comunitate" https://comunitate.orange.ro/questions/2362514-numere-telefon-abonament-10-euro https://comunitate.orange.ro/questions/2364555-modific-abonamentul-my-orange

Miha_Z
#StarMember
Pretul telefonul nu va fi scazut daca tu vei lua mai multe abonamente. El depinde de valoarea abonamentului la care este luat. Cu cat pretul abonamentului este mai mare cu atat pretul telefonului va fi ai mic. Poti face o simulare in Magazin on line sau mergi intr-un magazin Orange.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Ioan_2, ‏‏‎ ‎ Da, poti prin programul Orange Family. ‏‏‎ ‎ "Poți cumula reducerile a 2 abonamente Orange Me pentru a cumpăra un smartphone la super preț. Poți cumula reducerile pentru a cumpara un singur telefon prin prelungirea a doua abonamente de voce mobilă sau activarea unui abonament nou pe 24 luni. Ambele numere vor putea cumpăra un telefon la preț standard în următoarele 18 luni, până când vor deveni eligibile pentru fidelizare." ‏‏‎ ‎ Gasesti mai multe detalii in magazinele Orange sau aici https://www.orange.ro/abonamente/orange-family/

FaraUnID
Campion certificat
Ca să te bucuri de oferta Orange Family este nevoie să ai cel puțin două abonamente Orange Me de mini 7 Euro fiecare și orice abonament Orange Net, Orange Home Net, Home TV sau Orange Me. Practic ai avea nevoie de 2 x 7 euro + inca unul de 7 euro = 21 euro. Mai bine aplici din prima pentru un abonament Orange Me 21. Tind sa cred faptul ca in acest caz reducerea va fi ceva mai consistenta.

Vio73
#StarMember
Nu cred că dacă faci două abonamente vei obține un telefon la un preț redus. Ca să obții un telefon la un preț mai redus, trebuie să ai o valoare a abonamentului mai ridicată. Dar părerea mea este să îl iei mai bine în rate, dacă îndeplinești condițiile respective, pentru că abonamentele cu ajutorul cărora poți să îți iei telefoane în rate ( Orange ME start 8, 14, 19) au mult internet inclus. Acum fiecare alege ce dorește, dar trebuie să știi și faptul că dacă nu ai o vechime mai mare de 18 luni în rețea, nu poți lua telefoane în rate. Succes!