Am o cartela prepay. Pot face un abonament cu acest nr de telefon daca nu sunt in Romania?

NICU_9
Începător
Daca om o cartela prepay pot face un abonament cu acest nr de telefon. Specific ca nu sunt in Romania.
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Poti pastra numarul tau PrePay in momentul in care treci pe abonament. Avand in vedere ca tu te afli in alta tara, ai alternativa YoXo, abonamentul online digital, fara limite contractuale. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa descarci aplicatia YoXo, sa alegi tipul de abonament dorit si apoi sa urmezi pasii necesari pentru activare. Gasesti detalii suplimentare aici https://www.orange.ro/yoxo/

5 Răspunsuri 5

Jay
Campion certificat
Se poate trece de la prepay la abonament, dar, de obicei pentru încheierea unui abonament, operatorul are nevoie de buletin și o factura de utilități de la aceeasi adresă, factură achitata la zi, posibil sa fie nevoie sa le comunici si seria cartelei.. Va trebui sa vorbești la serviciul clienti, sa vezi daca este ok sa trimiti aceste documente pe mail și daca este o problema, faptul ca nu esti în tara.. Părerea mea este ca n-ar trebui sa întâmpini probleme, dar, operatorul își stabilește singur politica de lucru.. Ai în link oferta de migrare.. Ideea este sa se poata face în situația ta.. https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/

Razvan
#StarMember
Da, cel mai simplu mod este să treci la Yoxo, totul se face online si digital prin aplicatia Yoxo.

Anca07
#StarMember
Dupa cum a zis si Razvan, poti face un abonament online YOXO. Detalii vei regasi aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2273684-ce-este-yoxo

Salut! Poti pastra numarul tau PrePay in momentul in care treci pe abonament. Avand in vedere ca tu te afli in alta tara, ai alternativa YoXo, abonamentul online digital, fara limite contractuale. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa descarci aplicatia YoXo, sa alegi tipul de abonament dorit si apoi sa urmezi pasii necesari pentru activare. Gasesti detalii suplimentare aici https://www.orange.ro/yoxo/

Miha_Z
#StarMember
Daca nu esti in tara si nici nu vii in urmatoarele 3-4 luni nu cred ca este avantajos abonamentul pentru tine pentru ca dupa acea perioada ti se vor limita resursele si posibil sa ti se puna si costuri suplimentare. Parerea mea mai bine cauti un operator local si faci abonament la ei.