Portare după Yoxo

vladgruia
Începător
Dacă renunț după o perioada la Yoxo ( după câteva luni, sa zicem) și găsesc o oferta mai buna la alt operator, pot porta numărul Orange folosit in abonamentul Yoxo in alta rețea ?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@vladgruia, așa cum spuneau și ceilalți membri ai Comunității, se poate porta numărul Yoxo în altă rețea, conform regulilor de portare.

@Miha Z și @Vio73, Yoxo este un abonament digital, fără limite contractuale, pe care îl poți reconfigura în fiecare lună.

10 Răspunsuri 10

Ascary
Campion certificat
Salut Vlad si bine ai venit pe Comunitate. Sigur ca poti face portarea,atata doar ca trebuie sa o faci in timp util inainte ca sa ti sa inchida abonamentul la terminarea lunii in caz ca nu mai prelungesti si luna urmatoare.

Jay
Campion certificat
Salut! Teoretic da, din moment ce îl poți închide oricând, ar trebui să poată fi și portat.. Informația despre portare nu am găsit-o la caracteristici, dar, ar trebui să fie valabile condițiile care sunt si la închiderea abonamentului.. Practic, cred ca va fi nevoie de un răspuns oficial, deoarece este un produs nou și nu se încadrează 100% în condițiile abonamentului sau cartelei prepaid.. Poate să fie atipic în această privința.. https://www.orange.ro/help/yoxo/inchidere-abonament-yoxo

Vio73
#StarMember
Yoxo are perioadă contractuală de o lună, iar după ce s-a încheiat luna respectivă, normal că poți să pleci și la alții.

Razvan
#StarMember
Poți oricând să portezi de la Yoxo, mai ales că nu ai beneficii suplimentare incluse ca la Orange Me, pe care să le plătești la reziliere.

Miha_Z
#StarMember
Eu sunt curioasa de un alt aspect. De obicei portarile se fac si pentru a beneficia de un mobil. Daca te portezi de la PrePay pretul mobilului nu se schimba. Oferta e buna si pretul mobilului scade si cu cateva sute de Roni cand se face portarea de la abonament. Abonamentele fara perioada contractuala cum sunt considerate de operatorii de telefonie?

Vio73
#StarMember
Cred că sunt ca și cartelele prepay.

Miha_Z
#StarMember
Asta as vrea sa aflu @Vio. Ca se foloseste termenul de abonament iar cand faci portare e foarte important sa stii ce comunici celuilalt operator de telefonie.

Vio73
#StarMember
E stipulat probabil pe undeva și acest lucru.

DanielaH
Moderator

@vladgruia, așa cum spuneau și ceilalți membri ai Comunității, se poate porta numărul Yoxo în altă rețea, conform regulilor de portare.

@Miha Z și @Vio73, Yoxo este un abonament digital, fără limite contractuale, pe care îl poți reconfigura în fiecare lună.

Miha_Z
#StarMember
@DanielaH multumesc pentru lamuriri.