Cum aș putea plăti factura altcuiva de pe contul meu?

Diana_Ursu
Începător
Cum aș putea plăti factura altcuiva de pe contul meu? Este posibil?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Bun venit în Comunitate, Diana!

Plata se poate face din aplicația My Orange, secțiunea "Sumar"/ "Plateste factura unui prieten".

Este necesar să știi numărul respectiv sau codul de abonat. Pentru validare, se va trimite un cod pe numărul respectiv.

Mai ai varianta de plata fara a intra in cont: https://www.orange.ro/myaccount/invoice/payment/by-card/

Găsești aici mai multe răspunsuri la întrebarea ta + un tutorial video: https://comunitate.orange.ro/questions/2280728-plati-factura-altui-abonat-orange-contul-my-orange

Pentru că acest subiect a mai fost dezbătut în Comunitate și ne dorim să nu dublăm informația, vom închide acest topic. Pentru mai multă eficiență, înainte de a adauga o întrebare, folosește bara de căutare și vezi dacă întrebarea ta nu are deja un răspuns. În momentul in care formulezi întrebarea, îți sunt oferite și intrebări similare și în felul acesta vei evita dublarea unui subiect deja dezbătut. Multumim!

1 Răspuns 1

DanielaH
Moderator

Bun venit în Comunitate, Diana!

Plata se poate face din aplicația My Orange, secțiunea "Sumar"/ "Plateste factura unui prieten".

Este necesar să știi numărul respectiv sau codul de abonat. Pentru validare, se va trimite un cod pe numărul respectiv.

Mai ai varianta de plata fara a intra in cont: https://www.orange.ro/myaccount/invoice/payment/by-card/

Găsești aici mai multe răspunsuri la întrebarea ta + un tutorial video: https://comunitate.orange.ro/questions/2280728-plati-factura-altui-abonat-orange-contul-my-orange

Pentru că acest subiect a mai fost dezbătut în Comunitate și ne dorim să nu dublăm informația, vom închide acest topic. Pentru mai multă eficiență, înainte de a adauga o întrebare, folosește bara de căutare și vezi dacă întrebarea ta nu are deja un răspuns. În momentul in care formulezi întrebarea, îți sunt oferite și intrebări similare și în felul acesta vei evita dublarea unui subiect deja dezbătut. Multumim!