Cum sunt informat când produsele comandate online vor fi predate curierului?

Mai am o întrebare: când produsele o sa fie predate curierului, o sa fiu informat prin e-mail cum ca expediere comanda??
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
In ziua in care vei primi comanda ti se va trimite un mesaj dimineata de la firma de curierat in care ti se va transmite intervalul orar in care ti se va livra coletul. Daca tu poti primi coletul pana la o anumita ora, poti suna curierul sa vezi daca se incadreza si el sau stabiliti un alt loc de intalnire.

12 Răspunsuri 12

Jay
Campion certificat
Salut! Teoretic, ar trebui sa primesti un mesaj de la curier despre livrare, inclusiv cu numar de awb. Eu am avut un colet, despre care am aflat ca a ajuns, abia cand a venit curierul si mi-a cerut buletinul, pentru ca fusese achitat online si, nefiind cu ramburs, avea nevoie de niste date, o dovada ca l-a predat.. Daca nu a fost preluat, presupun ca tine de curier, dar, daca ai un numar de awb, poti suna curierul sa intrebi de ce n-a fost preluat coletul pana acum..

Anca07
#StarMember
Am avut 2 comenzi online pe care astazi le-am primit, si din pacate, nici in contul meu nu a fost actualizat statusul comenzii, si nici de la curier nu am primit mesaj ca vor fi livrate astazi. In schimb, data de livrare pe care am ales-o atunci cand am facut comenzile, a fost exact data la care mi-au fost livrate produsele. Deci, daca ai data de livrare in contul tau Orange, la comenzile mele, cu siguranta in ziua respectiva vei primi produsele.

Pai da astăzi este specificat ca trebuie să-mi fie livrata comanda, dar problema e ca am vb ei și nu a fost preluata încă de către curier.

Ascary
Campion certificat
Trebuie sa ai rabdare Razvan,nu intotdeauna coincid datele cu livrarea. Peste tot e asa si daca mai pui la socoteala si situația actuală nu prea ne iese rezultatul. Rabdare,coletul va ajunge la tine,stiu ca e greu dar n-ai ce face.

Miha_Z
#StarMember
In ziua in care vei primi comanda ti se va trimite un mesaj dimineata de la firma de curierat in care ti se va transmite intervalul orar in care ti se va livra coletul. Daca tu poti primi coletul pana la o anumita ora, poti suna curierul sa vezi daca se incadreza si el sau stabiliti un alt loc de intalnire.

Vio73
#StarMember
Ai undeva la ,,comenzile mele" din Magazinul online, o secțiune numită ,,Status comandă". De regulă se mai primesc și sms-uri de la Orange și de la firmele de curierat în ziua în care primești produsul.

Miha_Z
#StarMember
Din pacate @Vio73 acel status din My Orange nu se actualizeaza mereu. La mine a ramas In curs de validare desi comanda am primit-o de 3 saptamani.

Vio73
#StarMember
Aici da, mai sunt multe neconcordanțe.

Miha_Z
#StarMember
@Răzvan Cozmuța ai primit comanda de la Orange? Ai fost informat despre expediere?

Am primit comanda, dar nu am fost deloc informat doar când am sunat eu la servici clienții și miau dat detalii.

Miha_Z
#StarMember
Sa folosesti cu placere produsul. In legatura cu expedierea cred ca tine mult si de firma de curierat. La mine indiferent de unde comandam, primeam mesaj de la firma de curierat cu intervalul orar in care voi primi comanda.

Vio73
#StarMember
Depinde și de firma de curierat. Una dintre firme (cea mai mare), nu dă niciodată mesaje. Cel puțin în zona mea!