Telefon cu prelungirea abonamentului la telefon cu nr 0744xxxxxx

Săvut_Vasile
Începător
Achiziționarea unui telefon la prelungirea abonamentul la nr 0744xxxxxx
Se poate și cum?
6 Răspunsuri 6

svetalex
Senior certificat
@Săvut Vasile bine ați venit în Comunitatea Orange Dacă doriți achiziționarea telefonului în rate, verificați soluțiile propuse la subiectul discutat aici https://comunitate.orange.ro/questions/2322933-achizitionarea-produselor-rate-factura Apoi intrați în My Orange și verificați opțiunile pe care le aveți. Abonamentul pe care doriți să îl prelungiți mai este în perioada contractuală?

Miha_Z
#StarMember
Poti face o simulare in contul My Orange in Magazin Online sau sa suni la Relatii cu clientii la departamentul ofertare. Aici in comunitate nu-ti putem oferi informatii despre contul tau. Sunt date confidentiale si doar operatorii Orange iti pot face o oferta personalizata in functie de resursele pe care le doresti.

FaraUnID
Campion certificat
In primul rand trebuie vazut daca mai exista perioada minima contractuala pentru acel abonament, deoarece ofertele cele mai atractive sunt active pe cont in momentul in care perioada minima contractuala este pe final. - depinde care este bugetul alocat acesti achizitii; - ce model de telefon se doreste a fi achizitionat; - daca exista puncte OTY pe cont (in aceasta perioada ele se tripleaza la prelungire pe 24 de luni); - daca se doreste pastrarea abonamentului in formula actuala; - daca se doreste o repozitionare a acestuia; In linii mari trebuie sunat la Serviciul Clienti si rugat un operator sa trimita o solicitare in acest sens catre departamentul de ofertare. Asteptati sa va sune cei de la retentie si impreuna cu ei gasiti o solutie reciproc avantajoasa si care sa se preteze pe nevoia Dvs de comunicare.

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! Evident că se poate, dar depinde cu ce tip de abonament dorești. Adică dorești abonament cu subvenție la telefon sau fără subvenție și cu telefonul achiziționat în rate, pe factură. La abonamente cu subvenție la telefon prețurile sunt de pe la 11 euro în sus și ai 55 GB internet lunar, iar la cele cu telefon în rate, încep de pe la 8 euro și ai 68 GB internet lunar. Minutele și sms-urile naționale (în orice rețea sunt nelimitate). Depinde de ce telefon îți dorești și ce buget aloci pentru abonament, dar dacă ai terminat perioada contractuală, trebuie să ceri o ofertă personalizată la numărul 300, prin Chat Djingo sau din My Orange, secțiunea contact. De acolo te va suna un consultant de la Ofertări, care îți va propune probabil ceva mai bun decât ce ți-am explicat eu mai sus. Cele explicate mai sus sunt valabile dacă intri în Magazinul online și îți alegi singur ceva, fiind bineînțeles logat în My Orange. Detalii aici: https://www.orange.ro/abonamente/orange-me/index.html?gclid=CjwKCAjwwMn1BRAUEiwAZ_jnEiP8jAHeSziMYuHWSHapCBBwHFoxzL_bkwJeoojdHyVkXFlboOGbqRoCX14QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds Succes!

FaraUnID
Campion certificat
Din seria anonamnetelor care ofera subventie la achizitie telefon exista: - Orange Me 8 disponibil pentru toți clienții, exclusiv la portarea unei cartele PrePay din altă rețea sau migrarea unei cartele PrePay din rețeaua Orange; - Orange Me 10, Orange Me 15 disponibile pentru toți clienții; - Orange Me 20, Orange Me 25, Orange Me 30, Orange Me 45, Orange Me 55 disponibile pentru clienți noi care se portează de la abonament din altă rețea sau abonații existenți cu o vechime mai mare de 6 luni în rețeaua Orange; Prin urmare preturile nu pleca de 11 euro, preturile pleaca de 8 euro cu mentiune ca in anumite conditii se poate obtine Orange Me 8 si la fidelizare iar pretul acestuia poate scadea si la 7 euro, in functie de abilitatile tale de a negocia. Evident ca in cazul abonamentelor cu valori mici si subventia la telefon este mica.

Vio73
#StarMember
Omul spune că are abonament în Orange și din ce văd, destul de vechi, dacă începe cu 0744. Sper să-i fie de folos variantele oferite de noi!