După câte reîncărcari pot primi din nou Bonus? Datorita neîncarcarii am pierdut bonusul de net cumulat.

teodorescu08
Junior
Dacă am făcut pauza câteva zile și nu mi-am mai încărcat telefonul, am observat ca am pierdut bonusul cumulat pana acum, îmi încarc cu 5E, exista un nr de reincarcari după care pot primi din nou un Bonus cu net cum aveam pana acum? Sau trebuie sa fac ceva? Nu mă refer la bonusul de pe site pentru prieteni care tine 30 zile. Bonusul meu cumulat și neutilizat se transfera la următoare reîncărcare
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Bonusul 50 Gb de net este valabil doar cu o EO valabilă de minim 5 euro și acesta se cumulează doar dacă activezi, recurent, o extraopțiune cu o zi înainte sa expire cea actuală. Referitor la problema ta, lipsa acelui bonus de 50 Gb, ia legătura cu un consultant ORO prin chatul Djingo din My Orange, mail la serviciul.clienti@orange.com sau apel la 300 pentru a verifica ce se întâmplă pe contul tău. Succes!

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Nu trebuie sa faci mai multe reincarcari pentru bonusul de 50gb.. Cred ca trebuie sa reîncarci din My Orange..

Anca07
#StarMember
Oferta este prelungita pana pe data de 9 iunie, si daca reincarci din contul tau My Orange, ar trebui sa primesti bonusul de 50Gb trafic de internet. Poti citi si aici cate ceva despre intrebarea ta: https://comunitate.orange.ro/questions/1977617-optiunea-5-euro-primeste-bonusul-internet

teodorescu08
Junior
Mi-a fost încărcat de la cineva cu abonament și mi-am activat opțiunea de 5E și nu am deloc Bonus

Anca07
#StarMember
Da, din pacate, pentru a beneficia de bonus trebuie sa reincarci din contul tau My Orange. Poti sa primesti trafic de internet daca cineva iti trimite "imbratisari" virtuale, conform noii campanii Orange: "..dacă intri în Contul meu și trimiți îmbrățișări virtuale către 5 prieteni care au numere Orange PrePay active, atât tu cât și prietenii tăi veți primi câte 10 GB pentru fiecare trimitere. Astfel, puteți acumula fiecare câte 50 GB suplimentari. Bonusul de 50 GB este valabil 30 de zile." Sursa: https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/

teodorescu08
Junior
Va mulțumesc

Jay
Campion certificat
Cu plăcere!.. Din ce înțeleg, bonusul nu se raportează.. dar, fiind mereu promotii, poate te încadrezi si nu vei simti lipsa netului neconsumat.. 🙂

Razvan
#StarMember
Bonusul 50 Gb de net este valabil doar cu o EO valabilă de minim 5 euro și acesta se cumulează doar dacă activezi, recurent, o extraopțiune cu o zi înainte sa expire cea actuală. Referitor la problema ta, lipsa acelui bonus de 50 Gb, ia legătura cu un consultant ORO prin chatul Djingo din My Orange, mail la serviciul.clienti@orange.com sau apel la 300 pentru a verifica ce se întâmplă pe contul tău. Succes!

DanielaH
Moderator
@teodorescu08, te-au ajutat răspunsurile primite aici? Daca da, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. În felul acesta îi vei ajuta și pe ceilalți membri să găsească mai usor informații despre bonusurile oferite pentru reîncărcări. Mulțumim!