[Rezolvat] Nu pot alimenta Orange Money?

mrsalexander
Explorator
Incerc sa alimentez contul Orange Money pe iPhone si nu pot, mi se spune ca alimentarea nu a putut fi facuta?!
Ultima alimentare a fost facuta acum 5 zile, am cardul de alimentare salvat in aplicatie, totul a mers perfect
Nu am limitari sau alte setari care ar putea crea probleme.
Stiu ca Orange Money spune ca putem alimenta/face plati la orice ora, dar se pare ca nu e chiar asa...
Vreo solutie?
Multumesc anticipat.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Nu există limitare la alimentarea contului Orange Money, decât în situația în care au fost atinse limitele din clasa tranzacționară. În acest caz, recomandăm treacerea din Clasa Start în Clasa Plus.

16 Răspunsuri 16

Vio73
#StarMember
Ca la orice card, mai există și momente în care nu merg efectiv anumite lucruri. Încearcă mai târziu, poate își revine, pur și simplu. Succes!

Anca07
#StarMember
Unele carduri au restrictii pentru platile online cand se atinge o anumita suma. Se poate verifica printr-un apel la banca emitenta a cardului, daca ai si tu aceasta restrictie, si poti cere marirea plafonului zilnic/saptamanal.

Ascary
Campion certificat
Salut @mrsalexander si bine ai venit pe comunitate. Ai mai incercat sa alimentezi cardul OM,ai reușit? Mi s-a intamplat si mie odata sau de doua ori sa nu pot alimenta dar nu era de la aplicatia Orange Money. Pur si simplu banca unde aveam cardul alimentator nu autoriza transferul. N-a durat mult ,doua-trei ore apoi am alimentat. Cred ca nu se pune problema sa nu ai fonduri suficiente,nu?

DanielaH
Moderator
@mrsalexander, au existat niște întârzieri în funcționarea aplicației Orange Money, dar acestea au fost remediate. Ai mai încercat să alimentezi? E totul în regulă acum?

mrsalexander
Explorator
Nu am limite la card, am suficiente fonduri. Problema se pare ca e de la Orange, nu de la banca mea. Acum nu mai pot nici macar sa accesez aplicatia, imi spune ca e "inaccesibila momentan" Daca ai in adevar o plata urgenta de facut, si aplicatia nu functioneaza de peste 24 ore.... No comment....

DanielaH
Moderator
Da, în acest moment nu funcționează. Situația este în atenția colegilor nostri de la departamentul tehnic. Vom reveni aici cu confirmarea când se va remedia. Vă mulțumim pentru înțelegere!

DanielaH
Moderator
Serviciul a redevenit funcțional. Aplicația Orange Money funcționeaza în parametri normali. Vă rugăm să ne spuneți dacă mai întâmpinați probleme.

Ascary
Campion certificat
E in regula Daniela. Aplicatia functioneaza bine.

Miha_Z
#StarMember
Si la mine functioneaza bine aplicatia!

mrsalexander
Explorator
La mine NU functioneaza bine deloc! NU pot alimenta decat cu 100 sau 200 lei, NU pot alimenta cu 500 lei. De ce trebuie sa fac 5 operatiuni (cu comisioanele aferente) ca sa pun 500 de lei pe card?? NU, nu am nici o limitare pusa pe contul bancar din care fac alimentarea, am verificat cu banca.

DanielaH
Moderator
@mrsalexander, ce se întâmplă dacă introduci o suma mai mare de 200 RON? Primești vreun mesaj de eroare?

mrsalexander
Explorator
Mi se spune ca operatiunea nu aputut fi efectuata, scris cu rosu in josul ecranului

DanielaH
Moderator

Nu există limitare la alimentarea contului Orange Money, decât în situația în care au fost atinse limitele din clasa tranzacționară. În acest caz, recomandăm treacerea din Clasa Start în Clasa Plus.

mrsalexander
Explorator
ok multumesc